2022 Model Mazda 2 Tanıtıldı İşte Donanım Özellikleri

2022 Model Mazda 2 Tanıtıldı İşte Donanım Özellikleri

0 39

Bu makalemizde sizlere 2022 Model Mazda 2 ile alakalı ayrıntılı Otomobil tanımı yazısını paylaştık. Yazımızda ayrıca 2022 Model Mazda 2 Tanıtıldı İşte Donanım Özellikleri gibi yanıtları da bulabilirsiniz.

Japonya merkezli araba şirketi Mazda, Avrupa pazarında satışa çıkaracağı 2022 model Mazda2‘yi resmen tanıttı. Geçtiğimiz aylarda “Avrupa’da Yılın Arabası” seçilen Toyota Yaris Hibrit’in yine markalandırılmış versiyonu olarak karşımıza çıkan araç, sahip olduğu hibrit motor özelliği ile dikkat çekiyor.

Aracın tasarımı, Toyota Yaris Hibrit ile büsbütün tıpkı. Sırf logonun olduğu kısımda, Mazda’ya ilişkin logoyu görüyoruz. Bu durum şaşılacak bir şey değil zira şirket, daha evvel yaptığı açıklamalarda bu durumu açıklamıştı. Yapılan iş birliği kapsamında ABD pazarında ise tam zıddı durum yaşanmıştı. ABD’deki Toyota Yaris Hibrit, Mazda2’nin tekrar markalanmış versiyonu olarak karşımıza çıkmıştı.

Karşınızda 2022 model Mazda 2

Aracın genel tasarımı ile ilgili söyleyebileceğimiz pek de bir şey bulunmuyor. Piyasadaki öbür B segment hatchbackler üzere görünen Mazda2, LED far tasarımı, nispeten iri ızgarası ve küçük yapısıyla dikkat çekiyor.

Aracın iç kısmına baktığımızda, minimalistliğin ön plana çıktığını görüyoruz. Hayli küçük bir gösterge ekranına sahip olan Mazda2, orta panele yerleştirilmiş küçük bir multimedya ekranına da sahip.

Mazda2’nin motor özellikleri, kentte kullanmak için bir araç arayışında olan tüketicileri mutlu edecek çeşitten. Çünkü bu aracın 1.5 litrelik atmosferik motoru, Mazda 2’ye 91 beygir gücü sunuyor. Bunun üzerine hibrit sistem eklendiğinde, toplamda 114 beygir gücünde bir araç ile karşılaşıyoruz. 100 km/s sürate 9.7 saniyede ulaşan Mazda2’nin hibrit sisteminin kendi kendine şarj olabildiğini, bunun da yakıt tüketimini minimalize edeceğini belirtmeden geçmeyelim.

Mazda ile Toyota ortasında yapılan bir iş birliği muahedesi, Mazda’nın birinci tam hibrit arabasını Avrupa’ya ulaştırmasını kapsıyordu. Mazda2, bu gayeye ulaşılmasını sağlamış oldu. Lakin iki dev şirket ortasındaki muahede bundan ibaret değil. Önümüzdeki periyotlarda Mazda ile Toyota’nın ortak üretimi olan yeni kendi kendini şarj eden hibrit araçlar ve bir de fişli hibrit modeli oluşturulacak. Fişli hibrit, 2023 yılında piyasaya sürülecek.

Mazda, yenilediği modelinin fiyatına ait bir açıklama yapmadı. Lakin şirket, bu aracın 2022’nin ilkbaharında piyasaya sürüleceğini açıkladı. Aracın Türkiye’ye gelip gelmeyeceği şimdi net değil…

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.