En Yakın Finansçınız
BTC
$57,092.61
+0.2
ETH
$4,577.03
-1.21
LTC
$207.92
+0.01
DASH
$178.62
-0.8
XMR
$231.24
-2.72
NXT
$0.02
-3.38
ETC
$47.74
-1.16
DOGE
$0.21
-2.94
ZEC
$227.79
+3.27
BTS
$0.05
+0.57

ABD Kongre Üyesi Bitcoin’i Uçuracak Teklif. “Halk hangi para birimini istiyorsa kullansın”

0 0

Ron Paul, Bitcoin’i Dolarla Rekabet Edebilmek İçin Para Olarak Yasallaştırmak İstiyor
Eski başkan adayı Ron Paul, Çarşamba günü Kitco News’ten Michelle Makori ile yaptığı röportajda bitcoin’i alternatif bir varlık olarak tartıştı . Paul Amerikalı bir yazar, doktor ve emekli bir politikacıdır. Teksaslı eski kongre üyesi, 2015 yılında “hayatlarımızı ve finansımızı etkileyen son dakika sorunlarına kışkırtıcı görüş ve analizler” getirmek için The Ron Paul Liberty Report’u başlattı.

Bitcoin hakkındaki görüşleri sorulduğunda Paul, değerli metallerin kripto para biriminden çok para olduğu hakkında çok daha fazla şey bildiğini söyledi. “Uzun bir süre boyunca ona hayran kaldım. Ama aynı zamanda olacaklardan da etkilendim” diye belirtti.

Eski kongre üyesi, “insanların seçeneklere sahip olmak için mümkün olduğunca fazla özgürlüğe sahip olması gerektiğini” ekledi. Daha sonra Kongre’de “sadece Fed’i denetlemekle kalmayıp aynı zamanda yasal ihale yasalarından kurtulmak için” sunduğu bir tasarıyı anlatıyor. Şu anda hükümetin ulusal düzeyde hiçbir şeyin dolar ile rekabet etmesine izin vermeyeceğini açıkladı ve detaylandırdı:

Amacım rekabeti yasallaştırmak ve insanlar bunu çözecek. Seçim özgürlüğü bunu çözecektir.

“Benim endişem, hükümetlerin yüzyıllar boyunca parayı kontrol altına almaya çok hevesli olmaları. İnanın paranın kontrolünden vazgeçmeyecekler” dedi.

Paul’den rekabeti yasallaştırmakla ne demek istediğini ayrıntılı olarak açıklaması istendi. “Şu anda altın alıp satarsanız vergilendiriyorsunuz, bunu yapabilirler. Bitcoin’de kar elde ederseniz, vergilendirilen insanlar hakkında hikayeler okursunuz. Parayı vergilendiremezsiniz, vergilendiremezsiniz. Bir yıl önce bir dolar aldıysanız ve %10 düştüyse, dolarınız değer kaybettiği için zararı göze alamazsınız.”

Paul ayrıca Cuma günü Bitcoin 2021 konferansında konuşacak. Konferansta ne söylemeyi planladığıyla ilgili olarak, “Seçme özgürlüğünün yasallaştırılması konusunu daha çok tartışacağım ve kararları hükümet değil halk vermeli” dedi.

Bazı insanların bitcoin konusunda çok hevesli olduğunu ve doların yerine geçecek tek paranın bu olduğunu düşündüklerini kabul etti. Ancak onun görüşüne göre:

Bence dolar etrafta olacak ama fazla bir değeri olmayacak.

Bununla birlikte, şunları kaydetti: “Yasal ihale yasaları sizi yasal ihaleyi kullanmaya zorluyor, bu nedenle doları kripto para birimiyle değiştirmenize bile izin vermiyorlar. Buna karşı yasalar çıkacak. Ama tamamen yasallaştırmak istiyorum.”

Daha sonra şunları söyledi: “Bence sorunumuz altın standartlarının veya kriptonun teknik özelliği değil. Sorunlarımız hükümete bağımlılık ve kişisel özgürlük konusunda daha az endişe duymaktır. Mülkiyet hakları ve sözleşme hakları ne olacak? İşte buna konsantre olmamız gerekiyor.”

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.