En Yakın Finansçınız
BTC
$56,917.82
+4.73
ETH
$4,309.63
+5.6
LTC
$198.94
+4.68
DASH
$179.16
+3.62
XMR
$234.81
+1.17
NXT
$0.02
-2.49
ETC
$47.40
+3.57
DOGE
$0.21
+7.27
ZEC
$242.40
+6.34
BTS
$0.05
+3.86

ABD Yatırım Bankası Duyurdu, Bitcoin En Az Tercih Edilen Yatırım Çeşidi Oldu

0 0

ABD merkezli yatırım bankası Goldman Saches geçen hafta başlattığı yatırım anketi sonuçlarını açıkladı. Bankanın tamamladığı ankete göre Bitcoin en az tercih edilen yatırım aracı oldu. Hedge fonlarının yöneticileri arasında yapılan ankette yatırım tercihleri arasında kripto paralar yer alırken Bitcoin tercihleri azaldı.

Yatırım bankası Goldman Sachs, kısa süre önce, hedge fonlarının baş yatırım görevlileri için iki yuvarlak masa toplantısı düzenledi. Banka, bitcoin’i en az favori yatırımları olarak gördüklerini tespit etti. Buna karşılık, en son Bank of America Fon Yöneticisi Anketi, “uzun bitcoin” in en kalabalık ticaret olduğunu buldu.

CEO’lar En Çok ve En Az Sevdikleri Yatırımlarını Açıkladı
Goldman Sachs, mevcut piyasada yatırım şeflerinin (CEO’lar) hangi yatırımları tercih ettiğini öğrenmek için yaptığı bir anketin ardından Cumartesi günü bir not yayınladı. Goldman Sachs stratejisti Timothy Moe şunları yazdı:

Bu haftanın başlarında, çeşitli uzun vadeli ve hedge fonlarından 25 CEO’nun katıldığı iki CEO yuvarlak masa toplantısı düzenledik. En sevdikleri büyüme stili, ancak bitcoin’de en az favorileri.

Büyüme tarzının yanı sıra, CEO’lar değer tarzını ve ardından emtiaları tercih etti. En az favori yatırımları bitcoin, ardından yeni halka arzlar ve orana duyarlı yatırımlar oldu.

Goldman Sachs Anketi: Baş Yatırım Görevlileri Bitcoin’in En Az Favori Yatırımları Olduğunu Söylüyor
Yöneticilerin görevlileri için en çok ve en az sevilen yatırımlar.

Goldman Sachs’ın aksine Bank of America (BofA), anket yaptığı varlık yöneticileri arasında bitcoin’in popüler bir ticaret olduğunu buldu. Bankanın, 625 milyar dolarlık yönetim altındaki toplam varlıklara (AUM) sahip 216 fon yöneticisinin katıldığı Mayıs ayı Fon Yöneticisi Anketi , “uzun bitcoin” in dünyanın en kalabalık ticareti olduğunu gösterdi . Geçen ay, uzun bitcoin ikinci en kalabalık ticaretti.

Ankete katılan CIO’ların aksine, Goldman Sachs’ın analistleri bitcoin’in görünümü konusunda oldukça iyimser. Kısa süre önce, kaybetme korkusunun (FOMO) kurumsal yatırımcıları kripto para birimine yönlendirdiğini söylediler . Ayrıca, banka yakın zamanda bitcoin’i yatırım yapılabilir bir varlık ve yeni bir varlık sınıfı ilan etti .

Goldman Sachs ayrıca eksiksiz bir kripto yatırım yelpazesi sunmak amacıyla bir kripto para birimi alım satım masası kurdu. Firma, BTC’ye yönelik kurumsal talebin önemli ölçüde artmaya devam ettiğini söyledi

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.