Algorand ALGO coin Yükselişe Devam Edecek mi?

Algorand ALGO coin Yükselişe Devam Edecek mi?

0 39
Algorand ALGO coin Yükselişe Devam Edecek mi? sorusunun cevabı yazımızı sonuna kadar okuduğunuzda nedenleri ile birlikte öğreneceksiniz. Ama öncesinde kısaca bilgi verelim.  Algo Coin ne zaman çıktı diye bakacak olursak 2019 Haziran’da kripto paralar arasındaki yerini alan Algorand, akıllı kontrat özelliğine sahip merkeziyetsiz bir kripto para projesi ve blok zincir ağıdır.

Kurumsal yatırımlar ve ardından gelen yeni özellikleri sayesinde Algorand’ın fiyatında yükselişler görüldü. Ancak ALGO’nun aşırı yükselmesinde başka bir durum söz konusu.

Gifto GTO Nedir, nasıl alınır? Geleceği hakkında yorum

Blockchain ağının başarıya ulaşabilmesi için dünyanın geneli tarafından özümsenmesi çok çok önemlidir. Bu açıdan, küresel çapta finans piyasası dahi katman oluşturabilecek ve bir hisse onayı protokolü işlevi gören Algorand (ALGO) son periyodda yükselişini çok hızlı bir şekilde gerçekleştirmeyi başardı.

ALGO, 20 Temmuz gününde dibe vurarak 0,67 doları görmesinden bu yana ALGO’nun fiyatı yaklaşık %300 değer kazanmayı başardı. Ayrıca son dönem işlem hacmi de aşırı yükselerek tüm zamanların rekorunu kırdı.

Algorand Blockchain Ağını Seçen Ülke

Algorand işlem hacminin aşırı artışı ve fiyatının hızlı yükselişi, El Salvador’un blockchain altyapısı üzerinde geliştirme yapmak için destek vermesi adına Algorand’ı seçmesiyle gerçekleşti.

Algorand sistemi, genel itibariyle dijital parabirimlerinin merkez bankası olma hedefiyle yaptığı çalışmalar sebebiyle büyük kuruluşlar ve bazı hükümetler tarafından ilgi görmeyi sürdürüyor. Bunun yanında da bu proje ile, Tether USDT ve USD Coin USDC gibi stablecoinleri de bünyesinde barındırmaya başladı.

Algorand’ın bir ülke tarafından seçiliyor olması, Algorand sisteminin bugüne kadar gerçekleştirmiş olduğu en büyük güven odağı haline gelmesine sebep oldu. El Salvador için her şeyin olumlu olması halinde diğer ülke ve büyük kurumların da proje odağı olması kaçınılmaz olacaktır.

ALGO Coin Geleceği
ALGO Coin Geleceği

ALGO Coin Geleceği, Algo Coin yükselir mi?

Algoran’ın fiyat artışını destekleyen bir diğer faktör ise, Algorand Foundation ile topluluk projeye dahil edilmeye başlandı ve ağın daha aktif olarak kullanılması sağlandı.

Hatta Algorand projesi önümüzdeki ay başında yapacağı gelişmelerle token sahipleri için yeni özellikler başlatmayı da düşünüyor. Bu şekilde kullanıcılarına daha fazla söz hakkı sunmayı hedefliyor.

Algorand geliştiricileri, Ethereum ağına bağlı NFT’lerin Ethereum kaynaklı yüksek komisyon ücretleri sebebiyle uzak durmalarına karşın geliştirecekleri yeni bir sistemle NFT ve DeFi uygulamaları üzerinde de sıkı bir çalışma halinde.

Parachain Nedir? Relay Chain Ne İşe Yarar?

Algorand, El Salvador gibi diğer büyük kurum ve ülkelerin de ilgisini çekerse ve NFT uygulamalarıyla da ağını desteklerse yükselişine emin adımlarla devam edebilecek gözüküyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.