En Yakın Finansçınız

Altcoinler ne zaman yükselir?

2 33

Altcoinler ne zaman yükselir? Uzmanlar tarafından BTC nin son 1 yıldaki fiyat hareketleri baz alınarak yapılan bir korelasyonda 32 altcoin incelenerek Bitcoin ile paralellikleri ölçülmüştür.

Bu korelasyona göre Bitcoin’in her 100 yükselişinde 95 kez yükselen altcoin Polkadot ( DOT) olmuş. Onun arkasındaki altcoinler ise LTC %94 ve ICP %93.

Altcoinler ne zaman yükselir?

Altcoinlerin ne zaman yükseleceğine veya düşeceğine bir fikir veren bu korelasyondaki en zayıf halka ise Pancake Swap (CAKE) olmuş.
Kripto para piyasasındaki hareketlere göre Bitcoin’in yükseldiği her 5 pozisyonda sadece 1 kere paralellik göstermiş. Diğer büyük kripto paraysa iki altcoin ise MATIC vs XMR olmuş.
Bu çalışmadaki göstergeler aslında BTC nin hareketlerine göre altcoinler için kullanılabileceğini ifade ediyor diyebiliriz.
Bu doğrusal ilişkiden yola çıkarak Bitcoin fiyatının yükselişte olduğu dönemde güçlü korelasyona sahip altcoine yönelim mantıklı olabilir.
Çünkü altcoinlerin birçoğu Bitcoin’in davranışına gösterdiği tepki daha sert olmakta. Ama unutmamak gerekir ki bu Kripto para birimlerine yatırım yapmak hem büyük bir fırsat hem de yüksek bir risk olarak karşımıza çıkıyor.
İlginizi çekebilir  Highstreet Coin Geleceği ve High Coin Yorum Grafikler Piyasa Değeri 2022 2023
2 Yorumlar
  1. […] Altcoinler ne zaman yükselir? […]

  2. […] Altcoinler ne zaman yükselir? Bitcoin düşerse altcoinler ne olur? […]

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.