En Yakın Finansçınız

Altın fiyatlarında Eylül ayında hareket bekleniyordu Haziran’da yaptı, düşüşü muhteşem olacak!

0 6

Altın fiyatları yeniden gündeme alındı. Çeyrek altın ge gram altın vatandaşların en fazla odaklandığı çeşit oldu. Bir yıldır sürekli yükselen fiyatlar yeni zirve arayışlarını beraberinde getirdi. En çok araştırması yapılan soru “altın yükselecek mi” oldu. Uzmanlar Eylül ayında altın fiyatlarında hareket beklediklerini ifade etti. Bekledikleri gibi olmadı ve altın fiyatları erken yükselişe geçti.

Eylül ayında gram altın fiyatlarında 500 lira ve yüzde 25 prim bekleniyordu ancak Mayıs ayında 525 liraya kadar fiyatlandı. Piyasa araştırmacıları erken gelen hareketin tedirginlik oluşturduğunu belirtiyor. Bu konuda düşüş sinyalleri alınmaya başladığı belirtiliyor.

Salgının düşüşe geçmesi ve aşılanmadaki hızlanma riskli varlıklara olan talebin artmasına sebep oluyor. Risk iştahı artıyor. Altın faizleri düşüyor ve bu durum altında prim dışında başka beklenti kalmadı.

Kripto para birimlerinin resmî para olarak kabul edilmeye başlanmasıyla risk iştahı artmaya ve önemli kar beklentileri artmaya başladı. Altın güvenli liman algısını bir kenara bırakıp çok risk çok kar politikasına boyun eğebilir.

İlginizi çekebilir  Otomobil Hisseleri Yükselecek mi? Bilançolar Nasıl Okunur?
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.