Altında Sert Hareket Dalgası Bekleniyor. Bu Seviyelere Dikkat Edilmesi Gerekiyor

Altında Sert Hareket Dalgası Bekleniyor. Bu Seviyelere Dikkat Edilmesi Gerekiyor

0 39

Gram altın fiyatları yükselmeye devam ediyor. Piyasaların on yedi gün kapalı olması fiyatları rekor seviyeye taşıdı. Bayram tatili sonrası ise gram altın 500 lirayı aştı. Piyasayı yakından takip eden uzmanlar altında yeni sert hareket dalgası bekliyor. Uzmanların altın yorumları ve altın fiyatları.

yılın ilk 4 ayında düşüşe geçen altın fiyatları son bir ayın içerisinde yeniden yükselişe geçti. Özellikle tam kapanmanın etkisiyle yeniden yükselen sarı metalde sular durulmuyor. Gram altın bugün 500 lirayı geçerek önemli seviyeyi aştı. Piyasa uzmanları gram altında 600 liranın aşılacağını ifade ediyor. Ulusal basında yer alan haberlere göre gram altın fiyatında ki artışın başlıca sebebi tam kapanma dönemine girilmesi. Bu dönemde güvenli olarak bilinen kıymetli metale arz ve talep yeniden yapılanmaya başladı ve piyasaların açıldığı gün yeniden fiyatlanmaya başlayacak.

Haber merkezlerimizin ulaştığı kaynaklar İstanbul’da serbes piyasanın kapalı olmasının büyük etken olduğunu savunurken, ABD’den gelen enflasyon verilerinin yüksek gelmesi yeniden panik havası oluşturarak altında alıma geçilmesi sağladığını ifade ediyorlar.

“Altında 25 TL Oynama Olacak”

Uzmanlar altında yükseliş hareketinin sonbahar aylarında beklediklerini ancak kapanma sonrası başlayacak düğün sezonunun altın fiyatlarında yükselişe sebep olacağını belirtirken, altının 25 lira bir düzeltmeye gidebileceğini belirtiyorlar. Türkiye’de genellikle çeyrek altın ve gram altın yaz aylarında yükselir ve kış aylarına geçiş döneminde ise yeniden düşüşe geçer. Bu sebeple bu yıl yaz aylarına gelmeden altının yükselişe geçmesi erken düşüşün habercisi olabilir.

Altın Fiyatları Düşer mi, yükselir mi?

Yaz aylarında sezonun açılmasıyla birlikte takı olarak tercih edilen çeyrek altın gram altın fiyatlarının biraz yükselme içinde olacağı belirtiliyor. Özellikle gram altında 600 liranın geçmesi ve ardından dengelenme yaşanması bekleniyor. Konuyla ilgili görüşlerini aldığımız bir uzman, “dövizdeki hareketliliğin istem dışı altına yansıdığını, piyasaların açılmasıyla birlikte altında da düzeltme yaşanacağını beklendiğini ifade ediyor.”

Güncel Altın Fiyatları

Gram altın 503 TL

Çeyrek altın 822 TL

Yarım altın 1592 TL

Tam altın 3215 TL

Cumhuriyet altını 3183 TL

Ons altın 58964 TL

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.