Asgari Ücretliye Bayram İkramiyesi. Hesaplara Ödemeler Başladı

Asgari Ücretliye Bayram İkramiyesi. Hesaplara Ödemeler Başladı

0 39

Milyonlarca asgari ücretliyi ilgilendiren haberler gelmeye başladı. Yıllardır konuşulan asgari ücretliye ikramiye haberlerine yeniden gündeme geldi. Özellikle pandemi döneminde asgari ücretlilere yönelik çalışmalar devam ederken bakanlık bin 100 liralık ödemelerin yapıldığını duyurdu. Bayram öncesi devlet ikramiyeleri yatırıyor.

Asgari ücretle çalışanlar emekli vatandaşları hak sahibi olduğu gibi her yıl Ramazan ve Kurban Bayramlarında birer maaş ikramiye yada bin yüz lira emekli ikramiyesi istiyor. Geçen yıl siyasilerin meclise taşıdığı asgari ücretliye ikramiye konusunda gelimeler yakından takip ediliyor. Muhalefet milletvekilleri asgari ücretlilerden vergi alınmasın ve alınan vergilerin 4 taksit halinde sene içerisinde geri ödenmesi için teklifte bulunmuştu. Aradan geçen sürede her hangi bir çalışma yapılmadı.

Diğer teklif maddesinde ise asgari ücretlilere dini bayramlarda birer maaş ikramiye verilmesi istendi. Gündeme gelen son teklif iş veren sendikaları tarafından değerlendirilmesi istendi. Şayet teklif kabul edilirse asgari ücretli çalışanlara dini bayramlarda birer maaş ikramiye verilmesi gündeme gelecek. Ancak son devlet yardımlarında asgari ücretliye bin 100 lira destek ödemesi yapılıyor.

Asgari ücretliye bin 100 lira ikramiye

Geçen yıl aile bakanlığı tarafından verilen sosyal yardımlara bu yıl devam ediliyor. Pandemi ön başvurusu ile iş yeri kapanan ve gelir kaybına uğrayan vatandaşlara özel nakdi yardımlar yapılmaya başlandı. Bin 100 lira devlet yardımını almak isteyen vatandaşlar sadece E-devlet üzerinden “pandemi yardımı ön başvuru” alanına girecek ve istenilen bilgileri dolduracak. Geçen sene yardım almaya hak kazanan kişilerin bu yıl başvuru yapmasına gerek yok. Bugün itibariyle paralar hesaplara yatmaya başladı. Asgari ücretli çalışanlar bayram öncesi bu yardımlara başvuru yapabilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.