En Yakın Finansçınız
BTC
$57,092.61
+0.2
ETH
$4,577.03
-1.21
LTC
$207.92
+0.01
DASH
$178.62
-0.8
XMR
$231.24
-2.72
NXT
$0.02
-3.38
ETC
$47.74
-1.16
DOGE
$0.21
-2.94
ZEC
$227.79
+3.27
BTS
$0.05
+0.57

Aşı Olmayana Sokağa Çıkma Yasağı..

0 0

Bayram sonrası tedbirlerin daha gevşek olması beklenirken diğer taraftan istenilen seviyelere düşürülmemesi durumunda aşı olmayan kişilerin kısıtlama yapılması gündeme geliyor. Özellikle belli yaş sınırı üzerinde olan ve aşı olmayan kişilerin kısıtlanması gündemde. Türkiye gazetesi bugün aşı olmayanların kısıtlamalara takılabileceğini yazdı.

Türkiye gazetesinden Neşe Durmaz’ın haberine göre salgını denetim altına almak hedefiyle döneme sokulan 17 günlük tam kapanmanın sonrasında Türkiye’nin atacağı adımlar netleşmeye başladı.

İlk olarak pandemiden en çok büyülenen ufak işletmelerin, sonrasında ise AVM ve eğlence mekânlarının açılması planlanıyor. Bunun yanı sıra turizm amacıyla ayrı bir normalleşme takvimi döneme konulacak.

Kapanmanın etkisiyle bayramdan sonra günlük olay sayılarının 5 binin altına indirilmesi hedefleniyor. Vaka sayılarında istenilen seviyeye ulaşıldığı takdirde sınırlamaların kaldırılması gündeme gelecek. Bu tarafta sınırlamalar, salgın denetim edilebilir seviyeye çekilene kadar devam edecek.

Normalleşme adımları Bilim Kurulu’nun tavsiyesiyle belirlenecek. Vaka sayıları amaçlanan civarlara düşmezse belirli bir saatten sonra yapılan sokağa çıkma sınırlamalarının devam edebileceği belirtiliyor. Yine hafta sonu yapılan sokağa çıkma sınırlamasının da sürebileceği ifade ediliyor. Vaka tablosunun kötüye gitmesi hâlinde ise tedbirler ağırlaştırılacak.

Ayrıca bu süreçte aşılama da tüm süratiyle devam edecek. Vaka sayıları düşüşe geçmezse toplumun büyük bir alanı aşılanana kadar yeni tedbirlerin alınabileceği belirtiliyor. Yine aşı olmayan bireylerin ve yaş gruplarının toplumdaki dolaşımını azaltmaya yönelik tedbirlerin gündeme gelebileceği ifade ediliyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.