En Yakın Finansçınız

Ayı piyasasında nasıl kazanılır?

1 2

Ayı piyasasında nasıl kazanılır? Son dönemlerde finans piyasaları trendler şeklinde hareket etmektedir. Yatırımlarınızı daha doğru bir şekilde yapmak için bu trendleri öğrenmek ya da farklarını bilmek çok önemlidir. Bu piyasa farkları çok önemi piyasa koşullarını oluşturur. Ayı piyasasında nasıl kazanılır? sorusuna cevap arıyoruz.

Trendlerin ne olduğunu bilmiyorsanız, piyasa koşullarına uyum sağlamanız çok zor olacaktır. Piyasanın olduğu temel yön, piyasa trendi ile doğru orantılıdır. Ayı piyasasını kullanan bireyler için zorlayıcı bir yöntemdir.

Çünkü ayı piyasasında fiyat büyük ölçüde düşüş yaşamaktadır. Bu nedenden dolayı yeni başlayan kişiler alım ya da satım işlemleri yapmak için çok fazla zorlanacaktır.

Dogecoin ilerde ne olur? Dogecoin yorum analiz

Ayı piyasası nedir ne kadar sürer?

Ayı piyasasının ne kadar süreceği konusuna değinelim. Finans piyasasında fiyatların büyük oranda düşüş trendlerine girdiği dönemlere ayı piyasası denmektedir. Ayı piyasasını kullanmak için tecrübeli ve yeterli bilgiye sahip olmanız gerekir.
Çünkü ayı piyasasında yeni olan ve bilgi sahibi olmayan bireyler için alım ya da satım işlemleri yapmak çok riskli bir durum olacaktır.
Büyük kayıpların çok kolay bir şekilde yaşandığı ayı piyasası, yatırımcıların hem çok fazla kayıpların olmasına hem de finans piyasalarına bir daha geri dönülmeyecek duruma getirmesine neden olabilir.

Bu gibi durumların yaşanmaması için yukarı yönlü harekette bulunmak için yavaş olunmalı, aşağı yönlü hareketlerde çok fazla hızlı olunması gerekir.

Bunun anlamı düşük fiyatların olduğu durumlarda piyasadan çıkma durumları çok yaşamak ve bu durumda bir ayı piyasasının oluşması demektir. Ayı piyasasında fiyat hareketleri yatay yönlü ya da aralık içinde gösterilir.

İlginizi çekebilir  Borsa’da görünüm ve öne çıkan hisseler 2022

Boğa ve ayı piyasası nasıl anlaşılır?

Boğa ve ayı piyasası nasıl anlaşılır
Boğa ve ayı piyasası nasıl anlaşılır
  • En önemli fark, boğa piyasasında fiyatlar yüksek, ayı piyasasında ise oldukça düşüktür.
  • Ayı piyasasında fiyatlar çok düşük olduğunda piyasadaki yatırımcılar tarafından pek kullanılmaz fakat boğa piyasasında tam tersi bir durum olması yani fiyatların yüksek kazançlar olmasına bağlı olarak çok fazla tercih edilmektedir.
  • Ayı piyasasında kısa pozisyonlara girilmesi ve kısa vadeli yatırım yapması mümkün değildir. Bu durum boğa piyasasında sıkça yapılmaktadır.

Ayı piyasasında nasıl kazanılır?

Ayı piyasasına girildiğinde yapılması gereken en kolay strateji, alım ya da satım işlemlerinde nakitte veya sabit coinlerde kalmaktır. Fiyatların hızlı düşüşlerinden rahatsız oluyorsanız, bu durumun geçmesini ya da piyasanın tekrar boğa piyasasına geçmesini beklemelisiniz.

Gelecekte bir boğa piyasa durumu olacağını düşüldüğü zaman, boğa piyasası aktif hale geldiği gibi yatırım yapmak sizin için oldukça kazançlı olacaktır. Genel olarak piyasa trendi ile aynı doğrultuda alım ya da satım işlemleri yapmalısınız.

Bu sebepten dolayı ayı piyasasında kazanç sağlayacak durum, kısa pozisyon stratejisini kullanmak olacaktır. Böylelikle varlığın fiyat düşüşü yaşadığı durumlarda bu düşüşten kazanç elde etmiş olacaksınız. Bu işlemler yalnız pozisyon işlemleri için geçerli değildir.

Aynı zamanda günlük, dalgalı ya da pozisyon alım ve satımları için geçerlidir. Önemli olan trendler ile aynı doğrultuda hareket etmek olacaktır. Tersi bir durumda yani trendin aksi yününde hareket edildiği zaman piyasanın uzun pozisyona girilmesi gerekir. Bu durumu yaşayan ya da uygulayan birçok kişi vardır.

Coinlerde NFT ne demek?

Kişiler uzun pozisyona girmek için trendin aksi yönünde hareket ederek isteklerini elde ederler. Bu durumda ayı piyasasının ardından bu sıçramalar durulur piyasa tekrar eski normal düşüşe tekrar devam eder. Başarılı işlem yapanlar kazançlarını alarak ayı trendi bittiği gibi hemen çıkış yaparlar.

İlginizi çekebilir  Euro yükselir mi son dakika yorumlar

Eğer ayı piyasası devam ederken çıkış yapılırsa, uzun pozisyon aldıklarından dolayı sıkıntılı durumlar yaşarlar. Bundan dolayı bu stratejiyi uygularken çok dikkatli olunmalıdır.

Aksi halde durumlar beklenildiği gibi olmaz ve kötü sonuçlar yaşanır. Bu sebepten dolayı bu uygulamayı iyi bilmeli gerekli araştırmak sonucunda yapılarak risk durumu yaşanmamalıdır.

 

1 yorum
  1. […] sayede trendin değiştiği noktalar, ayı piyasasından boğa piyasasına veya tam tersi geçişler saptanabilir. Pozisyon alan yatırımcı, hangi […]

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.