En Yakın Finansçınız
BTC
$57,092.61
+0.2
ETH
$4,577.03
-1.21
LTC
$207.92
+0.01
DASH
$178.62
-0.8
XMR
$231.24
-2.72
NXT
$0.02
-3.38
ETC
$47.74
-1.16
DOGE
$0.21
-2.94
ZEC
$227.79
+3.27
BTS
$0.05
+0.57

Banvit 46 Milyon Dolarlık Yatırım Kararı Aldı

0 1

BANVİT yaptığı basın açıklamasında şirket tesislerini büyütmek, üretim ve imalatı artırmak amacıyla Bandırma tesislerine 46 milyon dolarlık yatırım yapma kararı aldığını açıkladı. Şirketin yaptığı açıklamada 46 milyon dolarlık yatırım yapma kararı aldı. Üretim kapasitesini artırmaya yönelik alınan karar çevresinde yapılacak yatırım 2 içerisinde tamamlanması planlanıyor. Yatırım için kaynak ise öz kaynaklar ve yatırım temin edilecek yatırım kredisinden karşılanacak.

Konuya ilişkin online bir basın toplantısı yapan Banvit BRF CEO’su Tolga Gündüz piliç üretim ve ileri işlem tesislerinin üretim kapasitesi artışı amacıyla 46 milyon dolarlık yatırım yapacaklarını ve yatırım tamamlandığında Bandırma piliç üretim tesisinin üretim kapasitesini yaklaşık yüzde 12, kaplamalı ve pişmiş ürünler ile şarküteri ürünlerinin üretildiği Bandırma ileri işlem tesisinin üretim kapasitesini ise yaklaşık yüzde 40 artırılacağını söyledi.

BANVİT TESİSLERİ

BANVİT BASIN AÇIKLAMASI

BEYAZ ET SEKTORUNDE 53`UNCU YILINI GERIDE BIRAKAN BANVIT BRF, 2021 YILIYLA BIRLIKTE BUYUME ODAKLI YATIRIMLARINI DEVREYE ALIYOR. BU KAPSAMDA SIRKET TARAFINDAN 25 MAYIS 2021 SALI GUNU DUZENLENEN BASIN TOPLANTISINDA, PILIC URETIM VE ILERI ISLEM TESISLERININ URETIM KAPASITELERINI ARTIRMAYA YONELIK OLARAK TOPLAM 46 MILYON ABD DOLARI TUTARINDA YATIRIM YAPILACAGI ACIKLANDI.

BANVIT BRF BU YATIRIMINA 2021 YILINDA BASLAYARAK, SONRAKI 2 YIL ICERISINDE KADEMELI OLARAK BANDIRMA ANA URETIM KAMPUSUNDE YER ALAN IKI URETIM TESISININ KAPASITELERINI ARTIRMAYI HEDEFLIYOR. SIRKET, YATIRIM TAMAMLANDIGINDA BANDIRMA PILIC URETIM TESISININ URETIM KAPASITESINI YAKLASIK %12, KAPLAMALI VE PISMIS URUNLER ILE SARKUTERI URUNLERININ URETILDIGI BANDIRMA ILERI ISLEM TESISININ URETIM KAPASITESINI ISE YAKLASIK %40 ARTIRMAYI HEDEFLIYOR.

BASIN TOPLANTISINDA KONUSAN BANVIT BRF CEO`SU TOLGA GUNDUZ, YAPACAKLARI BU YENI YATIRIMLARLA BIRLIKTE SIRKETIN PAZARDAKI YERINI DAHA DA ILERIYE TASIMAYI HEDEFLEDIKLERINI BELIRTEREK `BAGLI BULUNDUGUMUZ ANA SIRKETIMIZ BRF`IN GLOBAL PAZARLAR VE URETIM ALANINDAKI BILGI BIRIKIMI VE GUCUNDEN YARARLANARAK BANVIT BRF`I DAHA YUKSEK SEVIYELERE TASIMAK UZERE VAR GUCUMUZLE CALISIYORUZ. YENI YATIRIM HAMLEMIZLE ULKEMIZ VE EKONOMIMIZE OLAN KATKILARIMIZI ARTIRACAK OLMAKTAN DOLAYI MUTLUYUZ. TOPLAM 3 YILDA TAMAMLAMAYI HEDEFLEDIGIMIZ YENI YATIRIMLARIMIZLA BIRLIKTE URUN PORTFOYUMUZE YENI URUNLER EKLEMEYE DEVAM EDECEGIZ. ONUMUZDEKI YILLARDAKI BUYUMEMIZI DE AGIRLIKLI OLARAK YINE INOVATIF URUNLERE ODAKLANARAK SAGLAMAYI PLANLIYORUZ` DEDI.

GUNDUZ SOZLERINI SOYLE SURDURDU `KAPASITELERIMIZI ARTIRARAK URETIMDEN, LOJISTIK VE DEPOLAMAYA KADAR FARKLI ALANLARDA YAKLASIK 600 KISIYE DAHA IS IMKÂNI SAGLAMAYI VE TOPLAM CALISAN SAYIMIZI 6.000`E ULASTIRMAYI HEDEFLIYORUZ. ISTIHDAMA KATKIMIZIN YANI SIRA YATIRIMLARIMIZDA SURDURULEBILIRLIGI DE MUHAKKAK GOZETMEYE DEVAM EDECEGIZ. KULLANDIGIMIZ AMBALAJ MALZEMELERIMIZIN SU AN %98 OLAN GERI DONUSTURULEBILIRLIK ORANINI %100`E CIKARTMAYA CALISIYORUZ. AYRICA 2025 YILINA KADAR TESISLERIMIZDEKI SU KULLANIMIMIZI ISE %13 AZALTMIS OLMAYI HEDEFLIYORUZ. BU YENI YATIRIMLARIMIZIN HEM ULKEMIZE HEM DE SIRKETIMIZE HAYIRLI OLMASINI TEMENNI EDIYORUZ.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.