Bitcoin Bunu Hiç Beklemiyordu. Son Darbe Korkunç Oldu

Bitcoin Bunu Hiç Beklemiyordu. Son Darbe Korkunç Oldu

0 39

Bitcoin, Çin’in kripto para birimlerini içeren işlemlere yeni sınırlar koymasının ardından, Çarşamba günü 3-1 / 2 ayın en düşük seviyesine ulaşarak ve diğer dijital paraları aşağı sürükleyerek 40.000 $ seviyesinin altına düştü.

En büyük ve en iyi bilinen kripto para birimi Bitcoin, Tesla patronu Elon Musk’tan gelen bir dizi tweetin baskısı altındaydı, ancak Çin’den gelen haberler% 9’luk bir düşüşle 38.514 dolara kadar düştü.

Madeni para, 14 Nisan’daki 64.895 $ ‘lık rekor yüksek seviyeden şimdi% 40 düştü. Ayrıca Kasım 2018’den bu yana ilk aylık düşüşüne doğru ilerliyor.

Piyasa takipçisi Coingecko’ya göre, Bitcoin’in hamleleri diğer kripto varlıklarını da vurdu, Ethereum blockchain ağına bağlı kripto para% 15 düşüşle 2.875,36 dolara gerilerken, meme tabanlı dogecoin% 18 değer kaybetti.

Kripto borsası Coinbase’de Frankfurt borsasında listelenen hisseler, hafta başında 250 $ ‘lık doğrudan liste fiyatının altına düşerek% 6 düştü.

Kripto düşüşleri, geçen hafta Musk’ın Tesla’nın bitcoin’i ödeme olarak kabul etmesiyle tersine dönmesiyle ortaya çıktı. Sonraki tweetleri, otomobil üreticisinin madeni paranın elinden çıkıp çıkmadığı konusunda daha fazla kafa karışıklığına neden oldu.

Satış, Çin’in finansal kurumların ve ödeme şirketlerinin kripto para birimi işlemleriyle ilgili hizmetler sağlamasını yasakladığı duyurusuyla daha da kötüleşti. Ayrıca yatırımcıları spekülatif kripto ticaretine karşı uyardı.

Cryptowatchers, 40.000 $ ‘ın altındaki düşüşün, daha fazla satış için zemin hazırlayabilecek önemli bir teknik engelin ihlali anlamına geldiğini belirterek, ileride daha fazla kayıp öngördü.

JPMorgan’daki analistler, CME bitcoin vadeli işlem sözleşmelerindeki açık ilgi temelinde derlenen konumlandırma verilerini gerekçe göstererek, yatırımcıların bitcoin’den tekrar altına geçebileceğini söyledi.

Bitcoin Logosu

Bu, geçen Ekim ayından bu yana Bitcoin vadeli işlemlerinde “en sert ve daha uzun süreli tasfiyeyi” gösteriyor, müşterilere şunları eklediler: “Bitcoin akış resmi bozulmaya devam ediyor ve kurumsal yatırımcılar tarafından devam eden kesintilere işaret ediyor.”

Enflasyon korkularının yükselişte olduğu bir zamanda, kripto varlıklarındaki elden çıkarma, varlık sınıfının bir enflasyon koruması olduğuna dair herhangi bir öneriyi gölgeliyor.

Bunun yerine, bu ay şimdiye kadar altın neredeyse% 6 artarak, daha geleneksel çitler yer kazanıyor.

Bitcoin ve diğer dijital para birimlerindeki son satış, tüm kripto para birimlerinin piyasa kapitalizasyonunu son 2,5 trilyon dolarlık rekordan 2 trilyon doların altına geri çekti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.