Bitcoin gibi dijital para birimleri patladı, ancak fiyatlar düştükçe balonun patlamasını erteleniyor mu?

Bitcoin gibi dijital para birimleri patladı, ancak fiyatlar düştükçe balonun patlamasını erteleniyor mu?

0 39

Ekonomi merkezlerinin yaptığı araştırmalara göre Batı ülkeleri içerisinde kripto paralara en fazla yatırım yapan ülke İngiltere. Bireysel yatırımcı bazında yapılan araştırmada gelecek korkusu, kolay kazanma ve birikimler için kripto paralar tercih ediliyor. Bu kadar görmezden gelinerek alınıp satılan başka bir yatırım aracı olmadığı belirtildi ve önemli uyarılar sıralandı.

Yatırım uzmanları, Bitcoin fenomeninin patlamak üzere olan bir balonun tüm özelliklerini taşıdığı konusunda uyarıyor – deneyimsiz yatırımcılar her şeyi kaybetme riskiyle karşı karşıya.

Ekonomistler tarafından yapılan özel araştırmaya göre, İngiltere’deki her beş yetişkinden biri kripto para satın aldı. Ayrıca her on ebeveynden birinin çocuklarının geleceği için para biriktirmek için kripto para satın aldığını tespit etti. Yatırım mağazası AJ Bell tarafından yapılan araştırma, yalnızca yüzde 19’unun kripto para birimlerinin nasıl çalıştığını anladığını ve neredeyse on kişiden birinin karantina döneminde yatırım yaptıktan sonra para kaybettiğini buldu. 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.