En Yakın Finansçınız
BTC
$57,092.61
+0.2
ETH
$4,577.03
-1.21
LTC
$207.92
+0.01
DASH
$178.62
-0.8
XMR
$231.24
-2.72
NXT
$0.02
-3.38
ETC
$47.74
-1.16
DOGE
$0.21
-2.94
ZEC
$227.79
+3.27
BTS
$0.05
+0.57

Bitcoin ve Ethereum Yanıyor. Kayıp Bir Trilyon Dolara Ulaştı

0 0

Dünyanın en büyük kripto para birimlerinden Bitcoin ve Etherehum’un piyasa değerinde bir tilyon dolar kayıp yaşandı. Küresel şirketlerin btc için ödeme yöntemi olarak kabul etmeyeceğini açıklamasından blockhain çıkış noktası Çin kararlarını açıkladı.

TESLA’nın kripto para ile satışı durdurmasının ardından bu hafta Çin hükümeti Bitcoin ile ödeme yöntemlerini kabul etmeyeceğini açıklaması üzerine düşüş başladı. Elon Musk’ın açıklamasıyla başlayan düşüş Çin kararı sonra ivme kazandı ve 38 bin dolar seviyesinin altına düştü.

Fotoğraf Bitcoin Logo
Fotoğraf Bitcoin Logo

Bitcoin ve ethereum, geçen yıl Mart ayından bu yana en büyük bir günlük düşüşünü açıkladı ve tüm kripto para birimi sektörünün piyasa değerindeki kayıp 1 trilyon dolara yaklaştı.

Keskin düşüşler, Çin’in finans ve ödeme kurumlarının kripto para birimi hizmetleri sağlamasını yasaklamasından sonra geldi.

Bitcoin Ocak sonundan bu yana en düşük seviye olan 30.066 dolara düştü. Son olarak 33.502 $ ‘da% 22 düşüş gösterdi. En popüler kripto para birimi, Mart 2020’den bu yana en büyük bir günlük kaybını bildirdi.

Ethereum, Ocak ayının sonundan bu yana en zayıf seviyesi olan 1.850 $ ‘a kadar düştü. Son olarak% 28 düşüşle 2.439 dolara ulaştı. Ethereum’un bir günlük kayıpları, geçen yıl Mart ayından bu yana en büyük kayıptı.

Bitcoin Düşecek mi?

Kripto para uzmanları küresel piyasalarda dışlanmaya başlayan BTC için henüz belirsizlik öngörüldüğü belirtiyor. Ancak alt coin ve yeni tokenlere olan talebin artması tehlikeli büyümeye işaret ediyor. Kripto borsasının büyük bir balon olduğunu düşünen açıklamalar artmaya başladı. Diğer taraftan yabancı bitcoin yorumcuları Musk kadar kaybedecek parası olmayanların borsalarda uzak durması gerektiğini ifade ediyor.

BTC Madenciliği Nedir?

Bilgisayar ve internet bağlantısı üzerinden şifrelenmiş milyonlarca bloklardan her bir zincire verilen ad olarak nitelendiriliyor. Güçlü ve seri işlemciler ile çözülen her bir blok bir Bitcoin’i işaret ediyor. Bitcoin madenciliği bu noktada başlıyor. Bilgisayarlar milyonlarca kombinasyon üzerine yazılmış özel şifreleri çözerek dijital para üretmeye başlıyor. BTC’nin düşük seviyeleri etherium, ripple, litcoin’den oluşuyor. Tarafta yada özel çıkarılan dijital paralara ise token adı veriliyor. Coin piyasasında işlem gören kripto paralar Binance borsasında listeleniyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.