En Yakın Finansçınız

Borsada en çok kazandıracak hisseler hangileri

0 58

Borsada en çok kazandıracak hisseler hangileri?   2021 senesi yönünden bakıldığında Borsa İstanbul sene içinde büyük artışlar ve düşüşler gerçekleştirdi. Genelde durağan bir piyasa söz konusuyken bu sene değişik olarak en yükseği ve en düşük seviyeleri gördü diyebiliriz.

Hafta içi alım-satım işlerinin gerçekleştiği Borsa İstanbul’da bulunan hangi hisselerin ne kadar kazandırdığı nasıl bir yükseliş yahut düşüş gerçekleştirdiğini yatırımcısına ne kadar kazandırdığını bir liste halinde sizlere sunuyoruz.

Bazı vakitlerde yükselip ansızın düşüş yaşam sürdüren hisselerden ırak durmamız çoğunlukla durağan bir şekilde çoğalan yahut artım grafiği olan hisselere yatırım yapmanız sizin daha çok kâr etmenize neden olacaktır.

Sizin de bu yolla kar etmenizi sağlayacak pay kağıtlarını takip etmeniz halinde yüksek kazançlar elde edebileceksiniz. Borsada kazanmanın altın kuralı piyasayı, yatırım yaptığınız şirketi ve vatan içi yahut yurtdışı haberleri ansızın olarak takip etmektir.
Eğer doğru payları bulup yatırım yaparsanız, eski ve güvenilen hisselere uygulanan yatırımın kat ve kat daha çoğunu kazanabilirsiniz.

Borsada en iyi emir tipi hangisidir?

Burada mühim olan risk etmenidir. Büyük risk size her daim çok kazandırabileceği gibi bunun yanı sıra dahi çok çok zayiat yaşatabilir. Bunun önüne geçmenin en basit yolu şayet işlemlerinizde stop koyarak ilerlemektir.

Uzun ve orta vadeli yatırımlar Borsa oynamanın en güvenilir yoludur. Sizin hisseleriniz yatırım yaptığınız şirketin büyümesiyle birlikte vakit içinde yükselecektir. Doğru yatırımlarla yüksek karlar elde edebileceğiniz bu usul kısa vade kadar takip gerektirmediği için en iyi yol olarak görülmektedir.

Tüm dünyayı tesiri altına alan pandemi sürecinde Borsa ve ticari faaliyetlerde kısmen yahut tamamıyla askıya alındığından birtakım şirketler büyük zorluklar yaşadı. Piyasanın belirsizliği yüzünden borsa yatırımcıları dahi bu pazara çok güvenmiyor.

Ancak şunu unutmamak lazım ki 2021 senesinde yeniden hareketlenen borsa için yatırımlarınızda geçen yıllardan daha çok kar elde edebilirsiniz. Piyasada yer alan bilgilere göre Artan ticari faaliyetlerle birlikte 2021 senesi borsa yatırımcısı için çok iyi neticelere ulaşabilir.
Uzun vadeli yatırımlarda en çok kazandıran hisse senetleri nelerdir?

Borsada En Çok Kazandıracak Hisseler

THY
Türkiye’de Hava yolu dendiğinde ilk akla gelen dünyanın en büyük havayolu firmaları arasında gösterilen Türk Hava Yolları yatırımcısını uzun vadede hiç üzmedi desek yeridir.

İlginizi çekebilir  Hisse Senedi Nedir, Nasıl alınır ?

Özellikle yeni yatırımcıların çok çok pay alıp sattığı THY ilk aşamada borsadan çok çok anlamayanlar ve azıcık azıcık öğrenenler için bir durak olur. Anlık düşüşlerde şayet çabuk edilmemesi gereken THY yatırımcılarına daima kıymet verdiğini söylesek yanılmayız.

2006 senesinde ilk kere borsaya girdiğinde 1 THY pay senedi 7.25 TL idi. Uzun ve esaslı bir geçmişe sahip THY ile yatırımlarınızı ilk aşamalarda değerlendirebilirsiniz.

Aselsan
Aselsan deyince akla Borsa İstanbul yahut Borsa kavramının gelmesi gerçekte bir rastlantı değil. 1990 senesinde İMKB’ye giren Aselsan borsada en çok kazandıran paylar arasındadır.

THY gibi uzun devir değil kısa yahut orta vadeli yatırımlarınızda dahi kazandırabilecek Aselsan’daki yatırımcılarını üzmeyen bir pay.

Borsa ile uğraşanların ve bu işten para kazanan her bireyin hayatında bir kere dahi olsa Aselsan hissesi aldığını ve bu kadar bilindik bir hissenin de insanları kâra geçirmesi mucize bir vaziyet.

Sürekli kurulduğu tarihten itibaren dayanıklı adımlar atan ve böylelikle güvenilen liman olan Aselsan bilhassa yeni başlayanlar için değerlendirilebilir.

Uzun vadede düşünebilecek olan Aselsan yatırımlarınızı ansızın düşüşlerde değerlendirirseniz sizler için iyi kazançlar sağlayabilir. Borsada en çok kazandıran hisseler arasındadır.

Borsada en çok kazandıracak hisseler
Borsada en çok kazandıracak hisseler

Turkcell

Turkcell İmkb’ye 2000 senesinde girdikten sonra en çok kazandıran hisselerden birisi oldu. İletişim ve telekomünikasyon denince ilk akla gelen şirketlerden Turkcell’de borsaya girdiği andan beri yatırımcılarına hoş kârlar sağlamıştır.

Borsa İstanbul’dan sonra New York Borsasına giren Turkcell buradaki hareketiyle bir ivme yakaladı. İnsanların en çok itimat ettiği borsa hisselerinden birisi olan Turkcell en çok kazandıran borsa payları tarafında.

26 senelik bu esaslı işletme kendi varlığını devamlı pozitif yönde artırırken hissedarlarını dahi unutmuyor. Yeni başlayanlar için elverişli bir borsa hissesi olan Turkcell ile yatırımlarınızı değerlendirebilirsiniz.

Uzun vadede prosedür yapacaklar için daha elverişli olan bu hisseyi kısa ve orta vadeli yatırımlarınızla dahi grafiklere dikkat ederek yapabilir ve kâra geçebilirsiniz.

Marshall
Marshall Boya ve Vernik Sanayi A.Ş olarak 1993 senesinde kuruldu. Aslında kökeni 1954 senesine dayanan işletme, 93’de Türkiye’deki ilk boya kuruluşu olarak konumunu alıyor.

Türkiye’nin en büyük boya markası Marshall kısa vadeli yatırımlarda dikkatleri üstüne çekiyor. Anlık artan ve hoş kârlar getiren Marshall Boya yeni yatırımcıların ırak durması gereken türden.

Ani düşüş ve yükselişlerde bir oran para kaybı yaşayabilirsiniz fakat bu iş için deneyimli konumdaysanız kısa ve orta vadede değerlendirebilirsiniz. Son yıllardaki yüksek artışlardan payını alan Marshall yatırımcısının yüzünü güldürüyor ve Borsada en çok kazandıran paylar arasında yer alıyor.

İlginizi çekebilir  Kordsa 1Ç21 Bilanço Analizi ve KRDS Hisse Yorumları

Halkbank
Halkbank 2019 senesinde New York mahkemeleri yönünden hilekarlık ve kara para ibra gibi nedenlerle dava edilmişti. Bu hikayeden sonra bir oran zayi yaşam sürdüren hisselerin geri dönüşü şayet çok kuvvetli oldu. Belirtilen suçlamalardan borsadaki artışı pek etkilenmedi ve yüksek bir ivmeyle artışa geçerek pay yatırımı yapanları sevindirdi.

Halkbank gerçekte uzun vadeli olarak hoş kazançlar sağlayabileceğiniz bir borsa hissesi. Bu sebeple kısa ve orta vadede yatırım uygulamak isteyenlerin yatırımlarını bu yönde kullanması doğru olmayacaktır. Borsaya yeni başlayanlar için yatırım uygulanabilecek Halkbank kuvvetli bir şekilde yoluna devam ediyor.

Akbank

Akbank Borsada en çok kazandıran paylar arasında devamlı anılmıştır. Akbank bilhassa orta vadeli yatırımcıların sık sık yatırım yaptığı bir hissedir. Bu sebeple grafikleri ve ansızın haberleri takip etmeli kendi teknik analizini yapmanız Akbank payları için mecburi bir haldir.

Akbank uzun vadeli  başka hisselere göre daha düşük kârlı olsa da  Ancak yine de uzun dönemli Hisse önerilerindendir. Teknik analizi iyi yapanların ansızın olarak iyi kârlar elde edebileceği Akbank yatırımlarınızı ince eleyip sık dokuyarak yapmanızda yarar var.

Garanti
Garanti bankası 1946 senesinde Ankara’daki 103 ortaklı bir şekilde kuruluyor. Doğuş bünyesine 1983 senesinde katılan Garanti Bankası ilk halka arzını 1990 senesinde yaptı. Garanti hisseleriyle kazanmak isteyenler içerisinde teknik analizinizin iyi olması kanaatindeyiz.

Kar oranı %50’ye ulaşan Garanti orta vadeli yahut uzun vadeli olarak prosedür yapanların çoğunlukla kazandığı bir pay olarak dikkatleri çekiyor. 2021 senesinde dahi kısmi düşüşler yaşadıktan sonra devamlı çoğalan bir ivme yakalayan Garanti değerlendirilebilir.

Yapı Kredi
1944 senesinde İstanbul’daki kurulan Yapı Kredi Türkiye’nin ilk hususi bankası. Koç Finansal hizmetler ve iki şirketin daha ortaklı bir durumda yönetmekte olduğu bankanın yüksek bir gelir miktarı bulunmaktadır. En büyük 25 borsa şirketi arasında bulunan Yapı Kredi uzun ve orta vadede hoş kârlar kazanabileceğiniz bir pay senedi. Bu sebeple yatırımlarınızı teknik analizle beraber Yapı Kredi tarafında kullandığınızda meydana iyi neticeler %40’lara varan kârlar gelebiliyor.

Borsada en çok kazandıracak hisseler
Borsada en çok kazandıracak hisseler

Borsada hisse senedi alırken nelere dikkat edilmeli?

En çok kazandıran borsa hisselerine göz attığımıza göre, gerçekleştireceğiniz yatırımlarınızı iyi tahlil edip yapmanız gerekiyor. Bilinçsiz şekilde uygulanan Yatırımlar ara sıra kâr getirse de çoğunlukla sizleri zarar ettirecektir.

İlginizi çekebilir  Rüçhan Hakkı Nedir ? Rüçhan hakkı nasıl kullanılır ?

Doğru zamanlama, sınır oluşturma, stop koyma, değerine geldiği vakit satma gibi pek çok ifadeye hakim olmanız ve bu seçenekleri iyi bir şekilde harmanlamanız gerekiyor.

Unutmayın borsa dahi her ne kadar fiziksel olarak çalışmıyor olsanız dahi tahlil becerilerinizi geliştirmeniz ve çoğu kere kere takip etmeniz lazım olur. Bir ansızın data ve tahlil kaybında binlerce lira zarar edebilirsiniz.

Örneğin yukarıda belirttiğimiz gibi her hissenin kendisine mahsus yatırım planı mevcuttur. Yatırımlarınızı kısa, orta ve uzun vadelerde yapacaksanız alacağınız hisselerin geçmiş analizlerine göz atmanız lazım olur. Uzun vadede kazandıran bir hisseden ansızın yükselmeler ve çok çok kâr beklemeniz sizin iyi bir yatırımcı olmadığınıza işarettir.

Orta ve kısa vadede şayet devamlı zarar ediyorsanız teknik analizlerinizi daha iyi değerlendirmeniz yahut en azından kendinize bir Borsa danışmanı bulmalısınız. Borsaya yeni girecekler için en çok kazandıran paylar yazımızda dikkat edilmesi gereken bir başka nokta şayet her daim kazanamayacağızdır.

Anlık düşüşler ve yükselişler sizi heyecanlandırabilir ve bu hallerde panik yapmamanız sizin yararınıza olacaktır. Unutmayın iyi bir borsacı olmanın yolu doğru teknik tahlil, iyi takip ve gelişmeleri doğru yönde değerlendirmekten geçer.

Hisse senedi alırken dikkat edilmesi Gerekenler

Uzun vadeli yatırımlar yapın. Kısa vadeli yatırımlar ivedi nakit ihtiyaçlarınızda sizi sıkıntıya uğratabilir.
Bir Hisse senedi ansızın kıymet kaybı yaşıyorsa belli bir miktara inene kadar satmayın yineleme tıpkı seviyelere gelebilir.

Aynı şekilde bir pay senedi ansızın bir yükseliş gösteriyorsa satın almayın yineleme alım fırsatı yapmasını bekleyin. Yatırımlar eğer uzun vadeli olarak belirleniyorsa  borsayı her gün takip etmeye gerek yoktur. Her gün borsayı takip edenler üstünde baskı hisseder ve hisselerini zamanından evvel satabilir. Büyük şirketlere yatırım yapacağınızda bu şirketlerin kar/zarar oranının düşük olduğunu mahsus yatırımınızı yapın. Tüm paranızla borsada yatırım yapmayın.

Varant hisse senedi ne demek, nasıl işlem yapılır?

Hisse senetlerinizin fiyatı düştü diyerek doğrudan olarak elinizden çıkarmaya kalkmayın. Kötü bir vaziyet yoksa yineleme yükselişe geçecektir. Yatırımlarınızı bu maddelere istinaden şuurlu ve denetimli şekilde yapın. Kısa sürede hiç bir işte varlıklı olamazsınız.

Yatırımınızın hiç bir vakit 100 katını kazanamazsınız. Bu sebeple bu maddelere riayet ederek En çok kazandıran pay senetlerinin takibini ve analizini yaptıktan sonra Borsaya yatırımlarınızı gerçekleştirin.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.