Bütçe Planlama Uzmanı Ne Kadar Maaş Alır?

Bütçe Planlama Uzmanı Ne Kadar Maaş Alır?

0 39

Bütçe planlama uzmanı ne kadar maaş alır? sorusu başta olmak üzere bütçe planlama uzmanı olma şartları gibi merak edilen bir çok konunu yanıtları sizler için bu yazımızda. Öncelikle bu mesleğe sahip olmak isteyen kişilerin muhasebe işletme iktisat ya da bankacılık bölümlerinde 4 senelik diplomaları olmaları gerekmektedir. Bu şartları yerine getiren kişiler bütçe planlama uzmanı olmaya hak kazanabilir.

Bütçe Planlama Uzmanı Ne Kadar Maaş Alır?
Bütçe Planlama Uzmanı Ne Kadar Maaş Alır?

Bütçe planlama uzmanının almış olduğu maaş nerede çalıştığına veya kaç sendir bu işi yaptığına bağlı olarak farklılık gösterir. Normal bir bütçe planlama uzmanı  en az 5500 TL kadar maaş almaktadır. En fazla ise aldığı maaş 7390 TL’dir. Ancak kıdemli bütçe ve planlama uzmanı ise en düşük 8500 TL en fazla ise 11.290 TL’ye kadar maaş almaktadır. Aynı zamanda bu durum kamu ve özel sektöre göre farklılık göstermektedir

Bütçe Planlama Uzmanı İçin Hangi Okul Okunur?

Bütçe planlama uzmanlığı şu anda tercih edilen en iyi meslekler arasında bulunuyor. Peki, bütçe planlama uzmanı için hangi okul okunur? Bütçe planlama uzmanı olmak isteyen bir kişinin İktisat bankacılık muhasebe veya işletme bölümlerini tercih etmesi ve lisanslı bir şekilde bu bölümleri okuması gerekmektedir. Bu bölümlerden mezun olan kişiler Bu mesleği yapabilirler.

Bütçe Planlama Uzmanı Ne İş Yapar?

Bütçe planlama uzmanı ne iş yapar? Bütçe planlama uzmanı bütçe planlamasında gerçekleştirir ve aynı zamanda maliyet analizini yapan kişidir. Kurumların belirli hedefleri vardır ve bu hedefler doğrultusunda bütçe planlama uzmanı analiz yapar ve bütçe planlamasının gerçekleştirir. Bunun yanı sıra firmalar ile görüşme sağlayarak danışmanlık hizmeti sağlayabilir. Kurumların bütçe planlaması yapabilmesi için mutlaka profesyonel bir bütçe planlaması yapan kişi ile görüşme sağlaması gerekir.

Bütçe Planlama Uzmanı Ne Kadar Maaş Alır?

Bütçe planlama uzmanının belirli sorumlulukları ve görevi bulunmaktadır. Bu görevlerinden en önemlisi düzenli olarak 3 yere parlamasını gerçekleştirmek ve yöneticiler ile bu raporları paylaşmaktır. Peki, bütçe planlama uzmanı ne kadar maaş alır?

Her bütçe planlama uzmanının almış olduğu maaş birbiriyle aynı değildir ve birçok sebebe bağlı olarak değişiklik gösterir. Ancak ortalama bütçe planlama uzmanının almış olduğu maaş 7000 TL kadardır. Bütçe planlama uzmanı olma şartları bankacılık, iktisat, işletme muhasebe bölümlerinden 4 senesini bitirmiş olmasıdır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.