En Yakın Finansçınız

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi 10 Haziran’da toplanacak, Yasaklar Kalkacak mı?

0 1
Son yapılan kabine toplantısının ardından yeni kabine ne zaman toplanacağı merak edilmeye başlandı. Normalleşme adımları çerçevesinde 1 Temmuz’a kadar geçerli yasakların geri alınıp alınmayacağı araştırılmaya başlandı. Yasaklar kalkacak mı? Cumhurbaşkanlığı kabinesi ne zaman yapılacak? Detaylar haberimizde.
Türkiye yeni kabine toplantısını merak etmeye başladı. Havaların ısınmasıyla gece sokak kısıtlaması ve hafta sonu kısıtlaması kalkması bekleniyor. Peki kabine ne zaman yapılacak?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 14 Haziran Pazartesi günü yapılacak NATO Liderler Zirvesi’ne katılmak üzere Belçika’nın başkenti Brüksel’e gidecek.

İki haftada bir gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı’nın tarihi de zirve dolayısıyla öne çekildi. Toplantının 10 Haziran Perşembe günü yapılması kararlaştırıldı.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ndeki toplantının en önemli gündem maddesi koronavirüs salgınıyla mücadele olacak. Toplantıda, Kovid-19’la mücadele kapsamında kademeli normalleşmeye geçilmesinin ardından vaka ve vefat sayılarının seyri, aşılama sürecindeki son durum ve yerli aşı çalışmaları ele alınacak.

Güvenlik konularının da görüşülmesi beklenen toplantıda, yurt içinde ve sınır ötesinde devam eden terörle mücadele operasyonları konusunda kabinenin bilgilendirilmesi bekleniyor.

Ekonomik gelişmelerin ele alınacağı toplantıda, NATO Zirvesi öncesi dış politikaya ilişkin de değerlendirmeler yapılacağı öngörülüyor.

NATO Liderler Zirvesi

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, Belçika’nın başkenti Brüksel’deki NATO Karargahı’nda 14 Haziran’da gerçekleştirilecek NATO Liderler Zirvesi’nde ABD Başkanı Joe Biden ile görüşmesi planlanıyor.

Erdoğan’ın zirveye katılacak diğer liderlerle ikili görüşmeleri de öngörülüyor.

İlginizi çekebilir  Kabine Toplantısı Ne Zaman? İptal Sonrası Yeni Tarih Açıklandı
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.