En Yakın Finansçınız

Dogecoin ilerde ne olur? Dogecoin yorum analiz

1 11

Dogecoin yorum analiz Dogecoin şu anda kripto pazarındaki en sıcak ve en ilginç kripto para birimidir. Dogecoin sanal para birimi tam olarak nedir? Yatırım yapmalı mısınız? Dogecoin kazanmak ne kadar hızlı?

Şu anda piyasada dolaşan Dogecoin veya Doge coinlerin toplam değeri yaklaşık 50 milyar dolar. CoinMarketCap’e göre Dogecoin, bu yıl %6,000’den fazla artışla piyasadaki en değerli 5. dijital para birimi oldu. Ayrıca Tesla CEO’su Elon Musk’ın sanal para birimini tweetlemesinden sonra bu rakam rekor seviyeye yükseldi.

Dogecoin Sanal Para Birimi Nedir?

Dogecoin veya Doge ilk olarak 2013 yılında piyasaya sürüldü ve yazılım mühendisleri Billy Markus ve Palmer tarafından oluşturuldu. Doge madeni başlangıçta o sırada piyasaya sürülen sanal madeni paralarını dönüştürmek için yaratıldı.

Dogecoin, popüler 2013 sonları “Doge” ye dayanmaktadır.

Yaklaşık 21 milyon birim ile sınırlandırılan Bitcoin’in aksine, Dogecoin’in dolaşımdaki arzı şu anda 129 milyardır ve her yıl madencilik için yeni bloklar yaratmaya devam edecektir.

Türkiye’de Kripto para madenciliği yasal mı? Değişiklik Sinyali

 Dogecoin Sanal Para Birimlerinden Daha mı önde?

Dogecoin artık bir “şaka” değil, on milyarlarca dolar değerinde bir kripto para birimi haline geliyor. Bu dijital para birimine nakit akışı eşi görülmemiş derecede büyüktü ve Doge’un son günlerde yeni rekorlar kırmasına neden oldu.

Dogecoin’in yükselişinin arkasındaki ana nedenin, ABD’deki en büyük kripto para borsası olan Coinbase’in ilk halka arzı (IPO) olduğuna inanılıyor.

Coinbase’in piyasa değeri, 14 Nisan’da Nasdaq’ta listelendikten sonra hızla 100 milyar dolara ulaştı.

Ayrıca Dogecoin’in yeni bir zirveye ulaşmasının bir diğer nedeni de, İspanyol sanatçının Ay’da Köpek Havlaması tablosuyla Dogecoin hakkında “Ay’da Köpek Havlıyor” içerikli bir tweet atmasının ardından milyarder Elon Musk’ın dolaylı desteğinden kaynaklanıyor.

İlginizi çekebilir  TVK Coin Geleceği Terra Virtua Coin Yorum Grafikler Piyasa Değeri 2022 2023

Bununla birlikte, yükselen Dogecoin fiyatı ile birlikte birçok yatırımcı kripto pazarındaki potansiyel balonlardan endişe duyuyor.

Dogecoin Sanal Para Birimine Yatırım Yapmalı mısınız?

Temel olarak, Bitcoin, Dogecoin veya diğer madeni paralara yatırım yapmak riskler taşır çünkü bu kripto para birimi çok değişkendir.

Bu yılın Ocak ayında, Dogecoin fiyatı sadece birkaç gün içinde neredeyse %400 arttı, ancak sadece birkaç hafta içinde fiyat zirvesinden neredeyse 1/3’e düştü.

Bitcoin ve diğer bazı kripto para birimleri ile karşılaştırıldığında, Dogecoin çok güvenilir ve riskli değildir. Dogecoin başlangıçta mem tabanlı bir şaka olarak yaratıldı ve Reddit gibi çevrimiçi topluluklardaki yatırımcıların promosyon yapmaya başlamasından sonra popülerlik kazandı.

GameStop Saga’ya benzer şekilde, yatırımcılar bu yılın başlarında Dogecoin’in fiyatının önemli ölçüde arttığını gördü, ancak çok az işletme Dogecoin’i bir ödeme şekli olarak kabul ediyor. İhraç ilkesi değişmedikçe Dogecoin uzun vadede başarılı olamaz.

Dogecoin, karlı kısa vadeli yatırımlar için potansiyel bir dijital para birimidir. Ancak tam yatırım yapmayı planlıyorsanız, kısa vadeli yatırımların son derece yüksek risklerle ilişkili olduğunu da unutmamalısınız. Dogecoin gibi istikrarsız temellere sahip spekülatif bir yatırım olduğunda, piyasaya doğru zamanı seçmek neredeyse imkansız ve daha da zor.

dogecoin ilerde ne olur
dogecoin ilerde ne olur

Dogecoin ile Nasıl Hızlı Kazanılır?

Dogecoin ile ilgili tahminler:

Eşler arası dijital işlemler yoluyla Dogecoin işlemleri ile yapılır. Bu işlemler Blockchain adı verilen halka açık bir defterde gerçekleşir. Bu blok zinciri, madencilik sistemi tarafından korunur.

Dogecoin sanal bir para birimidir, bu nedenle herhangi bir ajansın yönetimine ve denetimine tabi değildir ve kullanıcıların ödül almak için her işlemi onaylamasını gerektirir.

Bu sistem Bitcoin’e benzer, yalnızca Dogecoin anahtar türev işlevi (KFD) Scrypt’i kullanır ve Bitcoin, SHA-256 adlı bir karma işlevi kullanır.

İlginizi çekebilir  Trust Wallet Coin Geleceği ve TWT Coin Yorum Grafikler Piyasa Değeri 2022 2023

1 pi coin kaç tl ? Pi coin ne zaman borsaya girecek ?

Dogecoin’i tek başınıza çıkarabilir veya havuza katılabilirsiniz. Başlamak için, mümkün olduğu kadar güçlü bir CPU ve grafik kartı lazım olacaktır, ayrıca yüksek seviyede bir İnternet bağlantısı ile donatılmış bir Windows, macOS veya Linux PC hazırlayabilirsiniz. Cpuminer, CGminer ve EasyMiner gibi bazı Dogecoin madencilik yazılımları bulunur. Doge’u Multidoge ile saklamak için e-cüzdan alabilirsiniz.

Alternatif olarak, bütçeniz izin veriyorsa, Dogecoin gibi Scrypt tabanlı kripto para birimleri madenciliği yapmak için tasarlanmış Scrypt ASIC Miner’ı güçlendirmeyi düşünebilirsiniz.

Not: Risk açıklaması

Yukarıda sanal para birimi Dogecoin ile ilgili tüm bilgiler bulunmaktadır. Ancak yazıdaki tüm bilgilerin yatırım tavsiyesi değil, sadece referans amaçlı olduğunu vurgulamam gerekiyor. Ayrıca yatırım yapmayı planlıyorsanız, yatırım yapmadan önce dikkatlice düşünmenizi ve öğrenmenizi de tavsiye ederim.

1 yorum
  1. […] Dogecoin ilerde ne olur? Dogecoin yorum analiz […]

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.