Dolar Yorumları

Dolar/TL TCMB Kararı Öncesi Pusuda..

Merkez Bankası faiz kararını yarın açıklayacak. Piyasaların gözü yarınki toplantıya çevrildi. TCMB Para Politikaları Kurulu tarafından yarın verilecek kara öncesi dolar kurunda sakin görünüm devam ediyor. Diğer taraftan salgın belirsizliği dolardaki talebi artıyor. Peki dolar/tl paritesi yükselir mi? Dolar alınır mı satılır mı? işte detaylar..

İkon Menkul uzmanları TCMB karaı öncesi Dolar/TL paritesi için akşam değerlendirmesinde bulundular. Böylece doların bu hafta nasıl bir yol izleyeceği konusunda önemli bilgilendirmelere ve analizlere sahip olunacak.

USDTRY – TCMB Öncesi Sakin…

USDTRY paritesinde yükseliş eğilimi hız kesmeye başladı ancak gün içi geri çekilmeler de çok cılız kalıyor. 8.30 desteği üzerinde fiyatlanmaya devam ediyor. Yarın açıklanacak TCMB faiz ve politika kararı sebebiyle USDTRY piyasası kararsız kalıyor ve işlemler bu yüzden dar bantta ilerliyor olabilir.

TCMB’nin politika faizini değiştirmesi bu toplantıda öngörülmemekle birlikte net karar yarın saat 14:00 itibariyle öğrenilecek.

Teknik olarak, grafikte gördüğünüz ilk uptrend çizgisi USDTRY paritesi için kısa vadeli destek alanı ve olası yükselişlerin de takip edildiği bir trend. Bu trendin kırılması halinde yukarı yönlü eğilim kısa vadede bitebilir ve kar satışları başlayabilir. Olası ataklarda ise 8.40 bölgesi ilk dirençtir.

Destekler: 8.30 – 8.22 – 8.16/8.11
Dirençler: 8.4050 – 8.4850 – 8.5850

İlginizi çekebilir  Dolar Nedir? ABD Doları Neden Bu Kadar Önemli?

Cenk

Akdeniz Üniversitesi İktisat bölümünü bitirmemizin ardından düştük İstanbul yollarına. Birçok medya kurumunda editörlük yaptım. Finans ve ekonomi alanında çok sayıda makale hazırladım. Özellikle dolar ve altın uzmanlarından önemli sayıda konferans dinledim. Şimdi ise finansweb.net üzerinden makale ve yazarlık yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Başa dön tuşu