Dünyanın En Riskli Fon Yöneticisi İtiraf Etti. “Kripto Paralar Kolay Paranın Adresi”

Dünyanın En Riskli Fon Yöneticisi İtiraf Etti. “Kripto Paralar Kolay Paranın Adresi”

0 39

Dünyanın en zengin insanları arasında gösterilen ve en riskli fon yöneticisinin sahibi Ray dalio kripto paralar için güven veren konuşma yaptı. Dalio, kripto paraların görünenden daha güvenli olduğunu ve merkez bankalarının açıklamalarında yer alan kolay para sisteminin parçası olduğunu söyledi.

Milyarlarca dolar serveti buluan Ray Dalio, Wall Street Journal’a verdiği röportajda kripto paraları “bilinmeyen ve heyecan verici” varlıklar olarak nitelendirdi. Dalio “En Büyük riskleri kaydettikleri başarılar. Hiçbir devlet alternatif bir para birimi oluşmasını istemez” ifadelerine yer verdi.

Her açıklamasında aslında merkezi olmayan finans sistemlerini savunan milyarder iş adamı. Dünya finans sisteminin bu amaçla kötüye doğru gidebileceğini fakat kolay para adımları ve ülkeler arası bireysel yada kurumsal alış verişlerin aracısız yapılabileceğini belirtti. Dalio’nun konuşmasını yaptığı sırada Bitcoin’in değerinin artmış olması ve ikinci değerli kripto para olan Etherium’un yükselmesi dikkat çekti. Kripto para borsalarında güven sorunu devam ederken. Yatırımcıların bu konuda balon piyasalardan uzak durması konusunda uyarılarda bulunuluyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.