En Yakın Finansçınız
BTC
$57,092.61
+0.2
ETH
$4,577.03
-1.21
LTC
$207.92
+0.01
DASH
$178.62
-0.8
XMR
$231.24
-2.72
NXT
$0.02
-3.38
ETC
$47.74
-1.16
DOGE
$0.21
-2.94
ZEC
$227.79
+3.27
BTS
$0.05
+0.57

Elon Musk Biden’i Kızdırdı. Beyaz Saray Kripto Paralar İçin Düzenleme Yapmayı Planlıyor

0 0

Biden yönetimi, milletvekilleri ve merkez bankacıları, dijital varlıklardaki son dalgalanmanın ortasında çok sayıda toplantıda görüşerek, kripto para biriminin ortaya çıkardığı yeni zorluklarla boğuşuyor.

Biden Brifing Aldı

Beyaz Saray yetkililerine, Hazine Departmanı’ndaki kariyer personeli tarafından bu ayın başlarında kripto para biriminin oluşturduğu riskler hakkında bilgi verildi, konuya aşina iki kişi söyledi. Konu, Federal Düzenleyicilerle, Bakanlığın Para Birimi Denetleme Ofisi ve Tüketici Mali Koruma Bürosu (CFPB) ile yapılan görüşmelerde de gündeme geldi, ancak bu tartışmalar Hazine Bakanı Janet Yellen gibi ana düzey yetkilileri içermiyordu.

İnsanlar, yönetim yetkililerinin yasadışı veya terörist faaliyetleri finanse etmek için kullanılıp kullanılamayacağı gibi kripto pazarıyla ilgili gözetimdeki potansiyel “boşlukları” incelediklerini söyledi. Ayrıca, kripto para birimi satın alan ortalama perakende yatırımcıları için bazı korumaların gerekli olup olmadığını da tartıştılar. Beyaz Saray ve Hazine Bakanlığı da, vergiden kaçınma konusuna yönelik daha geniş bir çabanın parçası olarak kripto para birimini hedeflemek için yeni bir planı kamuoyuna destekliyor.

İnsanlar, risklerin izlenmeye değer olduğunu düşünmelerine rağmen, federal düzenleyiciler şu an için kripto piyasalarındaki vahşi dalgalanmaları finansal piyasaların daha geniş istikrarını tehdit edecek kadar görmüyor. İdare yetkilileri, bir köpeğin memesine dayanan popüler bir kripto para biriminin alım satımlarına atıfta bulunarak, konuyla ilgili brifing veren bir kişinin söylediği gibi, yatırımcılara “gönüllerine göre dogecoin” yapmalarına izin verirken kripto para birimine yönelik korkular uygulanıp uygulanamayacağını tartışıyor .

Konuyla ilgili brifing veren bir kişi, “Soyutta her türlü risk ve dikkat edilmesi gereken şeylerin olduğunun farkındalar, ancak hala büyük ölçüde bekle ve gör duruşunda” dedi. İnsanlar, özel hükümet incelemesini tartışmak için isimsiz kalmak koşuluyla konuştular.

Beyaz Saray, Hazine Bakanlığı ve CFPB Sözcüleri yorum yapmaktan kaçındı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.