Elon Musk Bitcoin’i Kafaya Taktı. Ortalık Fena Karışacak..

Elon Musk Bitcoin’i Kafaya Taktı. Ortalık Fena Karışacak..

0 39

Elon Musk ve Bitcoin arasındaki kavga büyümeye devam ediyor. Son gerilimin ardından Bitcoin fiyatları yüzde 18 düştü. Elon Musk yeniden açıklama yaptı fakat kullanıcıların beklediği yönün aksine Bitcoin ile araç satışını tamamen durduğunu açıkladı. Peki Bitcoin düşecek mi, ne kadar düşer buradan alınır mı? Detaylar haberimizde.

Dünyanın en zengin ve ünlü iş adamları arasında gösterilen Elon Musk’un kripto para ilgisini bilmeyen yok. Hatta Dogecoin için sponsorluk dahi yaptığı biliniyor. Ancak kripto para madenciliği ile bu kadar yakından ilgilenen Musk bitcoin kullanıcılarını etkileyen paylaşımlar yapmaya devam ediyor. Daha önce dogecoin paylaşımı yaparak madeni yüzde 1000 yükselten iş adamı bu kez bitcoin ile ilgili yaptığı açıklamanın ardından parada yüzde 20 düşüşe sebep oldu.

Elon Musk ürettiği Tesla araçların bitcoin üzerinden satışını askıya aldığını duyurdu. Ardından bitcoin fiyatları yüzde 10 düştü. Son olarak Binanca Elon Musk’ı takipten çıkardı ve fiyatlar yüzde 10 daha geriledi ve toplam kayıp yüzde 20 oldu. Bugün itibariyle bitcoin fiyatı 46 bin dolar seviyesine kadar geriledi.

Musk “Bitcoin’in kullandığı enerjinin yüzde 1’inden daha azını tüketen diğer kripto para birimlerini inceliyoruz” ifadelerini kullanmış ve yeni listelenen Shib coine dikkatleri çekmişti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.