Elon Musk, Dogecoin’i Ayamı Çıkaracak?

Elon Musk, Dogecoin’i Ayamı Çıkaracak?

0 39

Şaka amaçlı piyasaya sürülmesinin ardından dördüncü büyük para haline gelen Dogecoin’de dün inanılmaz işlemler yaşanmaya başladı. Dün itibariyle 0,69 usd barajını aşmasının ardından TL karşısında 6 liraya kadar yükseldi ve rekor tazeledi. Yatırımcıların en gözde coinleri arsına girden kripto para ardından bazı borsalarda askıya alındı. Akşam saatlerinde yeninden 0,62 usd seviyesine geriledi.

Kripto para uzmanları Dogecoin için uyarılarda bulunsa da kullanıcılar alış yapmaya devam ediyor. Diğer taraftan ABD’li rapçi Meek Mill de sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklamada 50 bin dolarlık Doge aldığını açıkladı ve artık fırsat kaçırmak istemediğini belirten paylaşımlarda bulundu.

Blockstream CEO’su Adam Back, Dogecoin’deki bu boğa hareketini kumara benzetiyor. Back, “Bu artış piyasa Dogecoin’in bir değeri olduğunu düşündüğünden değil, hatta tam tersi değerden yoksun olduğuna inandığı için gerçekleşiyor. Şaka ne kadar devam ederse spekülasyon kolaylaşıyor ve kumar benzeri bir pump and dump’a dönüşüyor” değerlendirmesini yapıyor.

Kullanıcılar cumartesi günü yayınlanacak TV programından Elon Musk’un doge hakkında açıklama yapmasını bekliyor. Kriptocular ise cumartesi günü coinde hareketlenme bekliyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.