En Yakın Finansçınız
BTC
$57,149.29
+4.78
ETH
$4,315.42
+5.26
LTC
$196.90
+3.5
DASH
$177.86
+1.66
XMR
$237.76
+3.69
NXT
$0.02
+1.17
ETC
$47.54
+3.04
DOGE
$0.20
+2.09
ZEC
$245.08
+3.92
BTS
$0.05
+2.54

Emeklilere konut kredisi veriliyor mu?

0 0

Emeklilere konut kredisi veriliyor mu? Emekli olmuş birçok kişi ev sahibi olamadığı için üzülürken nakit para ihtiyaçları için bankaların yolunu tutuyorlar. Emekliler arasında ise en çok merak edilen konu ise bankaların emeklilere sıfır faizle kredi verip vermediğidir.

Ne yazık ki her sene yükselen ev fiyatları pek çok insanın kredi çekmesine sebep oluyor. Kredi faiz oranlarında yüksek gören Vatandaş ne yapacağını şaşırıyor. Emekliler için durum farklı olsa da ne yazık ki şu an sıfır faizle ev kredisi bulunmuyor. Fakat Birçok banka emeklilere konut kredisi ödeme kolaylığı sağlıyor. Ziraat Katılım, Vakıfbank ve Halkbank’tan şartları sağlayan emekliler kredi çekebiliyor.

Kredi çekerken eşimin borcu beni etkiler mi?

Emeklilere konut kredisi veriliyor mu?

Eğer yukarıda sayılan 3 bankadan herhangi birinden çekeceksiniz birkaç şart gerekiyor. İlk şart çektiğiniz Kredi miktarına göre değişiyor. Maaşınızın yüzde yetmişi aylık Kredi taksitlerini aşmamalıdır. Maaşınızın başka bir bankaya bölünecek Kredi borcunuzun olmamalıdır.

Bankalarda belirlenen maksimum emekli yaşı 75 tir. Eğer 75 yaşını geçtiyseniz bankalardan kredi çekemezsiniz. Tüm şartları sağlayan emekliler emekli kredisi için başvuruda bulunabilir. Faiz oranları düşük olsa da emekliler için tamamen faizsiz bir kredi bulunmamaktadır.

Emeklilere konut kredisi veriliyor mu?
Emeklilere konut kredisi veriliyor mu?

Düşük Faizli Emekli Kredisi Veren Bankalar

Ev sahibi olmayı çok isteyen emekliler için düşük faizli kredi veren bankalar vardır. Çeşitli projelerle faiz oranlarının minimuma ve vade oranları en yüksek olacak şekilde derleyen bankalar hakkında bilgi alabilirsiniz. Halkbank Hesaplı Evim Kredisi ev sahibi olmak isteyen tüm emeklilere yüzde 1.38 faiz oranıyla ev alma fırsatı sunuyor. Ziraat Bankası Konut Ürün Paketi adıyla yüzde 1.37 faizle 120 aya varan vade ile ödeme fırsatı sunuyor.

Artan taksitli kredi nedir? Artan Taksitli Konut Kredisi hesaplama

Emekli maaşına ne kadar kredi verilir?

Vakıfbank Sarı Panjur Konut Kredisi ile ise yüzde 1.34 faiz 120 ay vade fırsatı ile müşterilerine en uygun fiyata sunuyor. Bu üç bankanın kendi şartları birbirinden tamamen farklıdır. Üstelik faiz oranları her ay değişiklik gösterebilmektedir. Eğer şartları sağlıyor sanız bankaya doğrudan başvurmanız daha doğru olur. Çektiğiniz kredi miktarına göre 120 ay daha düşük ay sayısına düşürülebilir. Ödeme süreniz en az 3 en fazla 120 ay olarak planlanır.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.