En Yakın Finansçınız
BTC
$58,680.51
+8.79
ETH
$4,449.68
+10.17
LTC
$208.22
+11.16
DASH
$183.05
+7.95
XMR
$239.05
+4.09
NXT
$0.02
+1.29
ETC
$48.50
+7
DOGE
$0.22
+10.37
ZEC
$249.29
+12.33
BTS
$0.05
+7.75

ESCAR Turizm Halka Arzı Ne Zaman? Talep Toplamaya Başladı mı?

0 0

Borsaya kote olmak için şirketler sıraya girmeye başladı. Son yılda onlarca şirket halka arz edilirken yeni şirketlerde sıraya girmiş durumda. Borsa yatırımcısının rekorlar kırdığı senede yeni hisselere olan talep her geçen gün artıyor. Özellikle ilk defa halka arz olacak şirketlerin paylarına yatırımcıların ilgisi oldukça yüksek seviyede. Yatırımcılar halka arz olan şirketlerin talep toplama tarihlerini ve fiyatlarını yakından takip ediyor.

Escar Turizm halka arzı önümüzdeki günlerde gerçekleşecek. Yatırımcılar Escar halak arz ne zaman aramaları yapmaya başladı. İnfo Yatırım’ın konsorsiyum liderliğinde yapılacak olan halka arz ve talep toplamayla ilgili izahnamelerde hazırlandı. Şirketin birincil piyasada işlem görmesi Mayıs ayında gerçekleşecek. toplamda 11 milyon lot pay satışı yapılacak ve satışlar eşit dağıtım yöntemiyle gerçekleştirilecek.

Otomobil sektörünün önemli şirketlerinden birisi olan Escar, daha önce otoboom(com) markasıyla yeni faaliyet alanı oluşturmuş ve sektöre ivme kazandırdı. Talep toplama süresi 2 gün olarak belirlenirken saat 10 ile 13,00 arasında talep gönderilebilecek.

Taslak izahnamede yer alan bilgilere göre;

1 TL nominal değerli bir payın satış fiyatı 23,00 TL olarak belirlenmiştir.

Halka arza aracılık, İnfo Yatırım tarafından En İyi Gayret Aracılığı yöntemi ile gerçekleştirilecek olup, bu kapsamda payların satışına ilişkin yüklenimde bulunan herhangi bir gerçek veya tüzel kişi bulunmamaktadır.

Halka arzdan sonra dolaşımdaki pay miktarının artırılmamasına ilişkin taahhütler;

İhraççı tarafından verilen taahhüt;

İhraççının 14.04.2021 tarih ve 2021/16 sayılı yönetim kurulu kararı ile;

İhraççının paylarının Borsa İstanbul’da işlem görmeye başladığı tarihten itibaren 1 (bir) yıl boyunca;

Herhangi bir bedelli sermaye artırımı yapılmamasına ve dolaşımdaki pay miktarının bu suretle artırılmamasına,

Bu süre boyunca şirket tarafından yeni bir satış veya halka arz yapılmasına ya da bu suretle dolaşımdaki pay miktarının artması neticesini doğuracak herhangi bir başka bir karar alınmamasına,

Mevcut sermayede %10 ve üzeri pay sahibi olan ortaklar ile pay sahipliği oranına bağlı olmaksızın yönetim kontrolünü elinde bulunduran ortaklar sahip oldukları payları (halka arz edilenler hariç), şirket paylarının Borsa’da işlem görmeye başlamasından itibaren bir yıl süreyle halka arz fiyatının altında bir fiyattan Borsa’da satamayacak, bahsi geçen payların Borsa dışında mevzuat hükümlerine uygun olarak satılması halinde, borsa dışında satılan payları alanların da sınırlamaya tabi olduğu hususunu ilgili kişilere de bildirecektir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.