Ethereum (ETH) Fiyat Analizi Yeni Bir Yükseliş İçin Gerekli Seviyeler Neler?

Ethereum (ETH) Fiyat Analizi Yeni Bir Yükseliş İçin Gerekli Seviyeler Neler?

0 39

Ethereum (ETH) Fiyat Analizi Yeni Bir Yükseliş İçin Gerekli Seviyeler Neler?

Kripto paralar son dönemin en popüler yatırım araçlarından birisi. Bitcoin başta olmak üzere çok sayıda coin piyasada alıcı buluyor ve bir değişim aracı olarak kullanılıyor. Coinlerin en önemli özelliği ise otoriteden bağımsız olması ve devletlerin kontrolünün dışında kullanılıyor olması. Bu durum birçok devlet için sorun olarak tanımlansa bile coinlerin göz ardı edilemeyeceği de kaçınılmaz bir son olarak da görülüyor. Bu nedenle bazı ülkeler şimdiden resmi olarak coinlerin kullanımına izin verdiği gibi bazı ülkeler de kendi coinlerini de üretme yönünde girişimlerde bulunuyor.

NewsBTC’den Aayush Jindal’ın teknik analizine göre ETH’nin kısa vadede yeni bir yükselişe başlayabilmesi için 4.120 dolar seviyesinin üzerinde kalması gerekiyor.

Ethereum Düşüş Sinyalleri Veriyor

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Ethereum da Bitcoin’e benzer şekilde bir toparlanma girişiminde bulunsa da başarısız oldu. ETH 4.400 dolar seviyesinin üzerine bile tırmandı ancak yükselmeye devam edemedi. 4.440 dolar civarında bir yerel zirve oluştu ve buradan yeni bir düşüş başlattı.

4.350 dolarlık destek bölgesinin altında bir kırılma oldu. Ayrıca, saatlik ETH/USD grafiğinde 4.360 dolara yakın destekle önemli bir yükseliş trend çizgisinin altında da bir kırılma oldu. ETH, 3.960 dolardan 4.440 dolara yükseliş hareketinin %50 Fib geri çekilme seviyesinin altına düştü.

Analiste göre yukarı yönde ilk direnç 4.200 dolar seviyesine yakın. İlk büyük direnç 4.320 dolar seviyesine ve 100 saatlik basit hareketli ortalamaya yakın. 4.300 dolar ve 4.320 dolar seviyelerinin üzerinde bir kapanış, yakın vadede yeni bir artışa başlamasını sağlayabilir. Belirtilen durumda fiyat, 4.400 dolar seviyesine yükselebilir. Daha fazla kazanç, fiyatı bir sonraki kilit engel olan 4.550 dolara doğru yükseltebilir.

Ethereum Daha Fazla Düşer mi?

Jindal’a göre eğer Ethereum 4.300 dolar seviyesinin üzerinde yeni bir artış başlatamazsa, kayıpları artırabilir. Aşağı yönde ilk destek 4.165 dolar seviyesine yakın. İlk kilit destek ise şu anda 4.150 dolar seviyesinin yakınında oluşuyor. Bu, 3.960 dolardan 4.440 dolara doğru gerçekleşen yukarı yönlü hareketin %61.8 Fib geri çekilme seviyesine yakın. 4.150 dolarlık desteğin altında aşağı yönlü bir kırılma, fiyatı daha da aşağı çekebilir. Bir sonraki kilit destek 4.050 dolar civarında, bunun altında fiyat 4.000 dolar seviyesine doğru düşebilir.

Teknik Göstergeler Ne Söylüyor?

  • Saatlik MACD – ETH/USD için MACD düşüş bölgesinde hız kaybediyor.
  • Saatlik RSI – ETH/USD için RSI şu anda 50 seviyesinin oldukça altında.
  • Ana Destek Seviyesi – 4.150 ABD Doları
  • Ana Direnç Seviyesi – 4.300 ABD Doları
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.