Euro yükselir mi son dakika yorumlar

Euro yükselir mi son dakika yorumlar

0 39

Global büyüme kaygıları ve dolardaki güçlenmenin ilerleyen pazar ülke para birimleri üstünde baskı yaratması sebebiyle TL cinsinden varlıklar mühim para birimleri karşısında negatif bir görünüş sergiliyor. Bu durum da beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir

Euro TL kuru bir süredir test ettiği 10 seviyelerindeki psikolojik dayanma noktasını aşmış durumda.
Euro, Türk Lirası karşısında günü 0.95% kıymet kazancı ile tamamladı.

Teknik olarak Euro, Türk Lirası karşısında orta vadeli yükseliş trendi sürmekle birlikte kısa vadeli 9.9806’deki mühim direncini yukarı yönlü kırdı.

Doların yükselmesi ne anlama gelir?

Euro yükselir mi son dakika yorumlar

Euro ne olur? Euro yükselir mi yoksa euro düşer mi gibi sorular Türk yatırımcısının cevabını aradığı sorulardan. Yazımızı sonuna kadar okuyarak euro tahminleri hususunda analiz yapmak için fikirler edineceksiniz.

Euro, ekonomimiz için oldukça ehemmiyet teşkil ediyor. Bunun en mühim sebebi dış ticaretimizden kaynaklı. Ülke olarak dış ticaret hacmimizin mühim bir alanı euro üzerinden yapılıyor. Bu yüzden Euro’nun yükselmesi konusunda kaygılanmak doğal bir durumdur. Euro yorum ve tahminleri her vatandaşı etkilemektedir.

Tüm dünyayı tesiri altına alan koronavirüs pandemisi sebebiyle her ülkenin ekonomisi negatif etkilendi. Avrupa’dahi dahi türlü ülkeler birtakım vakitler virüsün merkezi durumuna geldi. Bu dönemde de her ülke para birimi gibi olduğu gibi euro dahi negatif etkilendi. Önümüzdeki süreçte de koronavirüs vakalarının seyrine göre bedel hareketlilikleri gerçekleşecek.

Bunun için ayrıntılı olarak euro yorum ve analizlerini ele almak gerekiyor. Aşağıda kurumların aktüel euro yorumlarını bulabilirsiniz.

Olive Markets euro yorum analizleri

euro yorum analizleri 
euro yorum analizleri

Dün takip edilen ABD bilgileri sonrasında dolar endeksinde süratli yükselişler izledik. Beklentinin üstünde gelen perakende satışlar verisi varlık alımları ile ilgili sene içerisinde azaltış beklentisini de arttırmış oldu.

ABD 10 yıllıklarında dahi sert yükseliş piyasada ki harekete dayanak oldu. Bugünün en mühim verisi Avrupa TÜFE verisi olacak. Teknik olarak baktığımızda 1,1770 seviyelerinde fiyatlanan parite için düşüş kanalının içindeki hareketine devam ettiğini söyleyebiliriz.

Yukarıda 1,1800 seviyesi önemini korurken gün içerisinde bu düzey geçilmediği sürece yükselişlerin satım fırsatı olacağı görüşümüz devam etmekte.
Destek: 1.1770, 1.1750, 1.1720
Direnç: 1.1800, 1.1820, 1.1850

Piyasaya yeni çıkacak coinler (Güncel)

Tacirler Yatırım Euro Yorum ve Analizi

Dün ABD’den gelen kuvvetli Perakende Satışlar bilgilerinin sonrasında dolar endeksi 10 senelik tahvil faizi yükselirken, ilerleyen ülke para birimlerinin tamamına yakınında satıcılı bir seyir izlendi.

Türk lirasının şayet dolar karşısında %1,15 oranında kıymet kaybettiği ve en cılız performans gösteren ikinci ilerleyen ülke para birimi konumunda bulunduğu görüldü.

Bununla beraber 8,54,74 standardına kadar tırmanan USDTRY paritesi, günü 1,5367 seviyesinden tamamladı ve 100 günlük dinamik ortalamasını yukarı yönlü kırmış oldu.

Türkiye 5 senelik CDS primi 379,31 baz puana yükselirken, 10 senelik tahvil faizi şayet %17,12 oldu. Yukarıda dahi söylem ettiğimiz üzere USDTRY paritesi dünkü kapanışı ile beraber 100 günlük dinamik ortalamasını yukarı yönlü kırdı.

Teknik olarak 100 günlük ortalamanın kırılmasının sonrasında kurdaki artışın devam etmesi beklenir. Bu noktada, kurda 100 günlük ortalamanın kırılması ardından meydana gelen momentumun devam etmesi yönünden 8,50 seviyesi üzerindeki günlük kapanışların devam etmesi gerekliliğini belirtmemizde yarar var.

Hatırlanacağı üzere kur Ağustos ortasında dahi bu ortalamayı yukarı yönlü kırmış, fakat üstünde daimi olmayarak ertesi gün tekrar çizgi altına geri dönmüştü.

Bu çerçevede kurun 100 günlük ortalamaya denk gelen 8,50 seviyesi üstünde daimi olması ve bu düzey üstünde günlük kapanışlar gerçekleştirmeye devam etmesi halinde artışın kısa vadede 8,60 standardına doğru devam etmesi beklenebilir.

Bu seviyenin üstünde şayet 8,6250, 8,65 ve 8,70 dirençleri yer almakta. Aksi taktirde, yani kurun 8,50 seviyesi üstünde daimi olamaması halinde şayet bir süredir tesirli olan 8,25 – 8,50 seviyeleri arasındaki bant hareketinin önümüzdeki dönemde de devamı etmesini bekleriz.

Veri takvimine baktığımızda bugün vatan içerisinde Eylül Piyasa Katılımcıları Anketi ve Temmuz Kısa Vadeli Dış Borç Stoku bilgileri açıklanacak.

Yurt dışında şayet Euro Bölgesi Ağustos Ayı TÜFE bilgileri ile Eylül Ayı Öncü Michigan Tüketici Güven Endeksi verisi izlenecek.

Lütfen bilgi yorum ve tavsiyelerinizi bizimle paylaşmayı unutmayın. Bol kazançlı günler dileriz.

Önemli Not: Sitemizdeki hiç bir yazı yatırım danışmanlığı kapsamında değildir

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.