Fenerbahçe Beko Teknik Direktörü ve Oyuncularından Önemli Şampiyonluk Açıklamaları

Fenerbahçe Beko Teknik Direktörü ve Oyuncularından Önemli Şampiyonluk Açıklamaları

0 39

ING Basketbol Ligi geçtiğimiz günlerde tamamlandı ve uzun bir maratonun ardından Fenerbahçe Beko şampiyonluğa ulaştı. Fenerbahçe; Türkiye kupası, Eurocup ve ING Basketbol Ligi gibi üç önemli kulvarda mücadele ederek, sezon genelinde önemli başarılar elde etti. Fenerbahçe’de sezonun özeti ise direkt olarak sakatlıklarla boğuşmaca olarak öne çıktı. Sezon başından sezon sonuna kadar talihsiz sakatlıklarla mücadele eden Fenerbahçe Beko, buna rağmen önemli bir başarı elde etti. Fenerbahçe Beko Bahsegel sezonu sonunda özellikle lig serüvenin şampiyonlukla tamamlayarak, kendi çapında sezon genelinde oldukça önemli bir başarıya imza atmış oldu. Şampiyonluk serüveni sonunda ise hem teknik direktörden hem de oyunculardan genel sezon hakkında çarpıcı açıklamalar geldi.

Sasha Djordjevic: Menajerle iletişimimin zayıf olması gerekçesiyle kovuldum  | Basket Dergisi | Basketbol, Basketbol Haberleri, Basketbol Maçı

 

Fenerbahçe’de Komsuoğlu takıma çok teşekkür ederek, sezon geneline dair şunları söyledi: “Fenerbahçe her zaman gerek Türkiye’de gerek Avrupa’da şampiyonluğa oynar ama bu yıl biraz taraftarlarımızı üzdük. Bazı yaşadığımız olaylar oldu, özellikle Rus takımlarının THY Avrupa Ligi’nde çekilmesinden sonra orada ciddi anlamda mağdur olduk. Fenerbahçe her zaman Dörtlü Final’de olur. Taraftar da buna her zaman alışıktır, bu nedenle taraftarlarımız doğal olarak üzüldü ama hepsine teşekkür ediyorum çünkü Türkiye ligi play-offlarında bizi inanılmaz desteklediler, hep yanımızda oldular.

 

Sezon genelinde çok fazla sakatlık olduğuna değinen Komsuoğlu; “Çok fazla sakatlık yaşadık ama sezon sonunu iyi getirdik. Seneye çok daha iddialı olacağımıza inanıyorum. THY Avrupa Ligi’nde tekrar Dörtlü Final’de iddialı olacağımız düşünüyorum. İnşallah bu doğrultuda devam edeceğiz. Fenerbahçe bu sene 2 kupa aldı. Fenerbahçe’nin TBL 2’deki takımı da şampiyon oldu. Bir teşekkürü de Başkanımız Sayın Ali Koç ve yönetim kurulumuza göndermek istiyorum çünkü her zaman yanımızda oldular. Çok zor günlerimizde desteği esirgemediler. Son teşekkürü de aileme göndermek istiyorum. Zor maratonda evimize gidemiyor ailemizle ilgilenemiyoruz ama onlar hep yanımızda oldular.” sözlerini kullandı.

 

Fenerbahçe Beko başantrenörü Aleksandar Djordjevic ise konu hakkında; “Oldukça mutlu ve gururlu hissediyorum. Bu şampiyonluğu kazandığımız için herkesle gurur duyuyorum. Çok zor bir sezon oldu. Sakatlık ve başka nedenlerden dolayı birçok sıkıntı yaşadık. Doktorlarımız ve sağlık ekibimiz çok güzel bir iş çıkardı. Oyuncular inanılmaz bir karakter ortaya koydu. Oyun planımıza inandılar. Fenerbahçe’ye bu geceyi yaşattığımız için kendimle de gurur duyuyorum. Anadolu Efes gerçekten çok zor bir rakip.” ifadelerini kullandı.

 

Fenerbahçe Beko’nun başarılı isimlerinden biri olan Şehmus Hazer ise “Şu an çok mutluyum. Çok zor bir sezon geçti, önemli aksilikler yaşadık ve sonunda kupayı aldık. Bu bizim için çok tatmin edici bir şey. Hedeflerimizden biri buydu, çok iyi bir rakiple oynadık. Final serisine ona göre hazırlandık. Hak ettiğimizi düşünüyorum sonuna kadar. Emeği geçen herkese teşekkür ederim.” sözleriyle, şampiyonluk hakkındaki yorumunu belirtti.

 

Fenerbahçe Beko ile Anadolu Efes arasındaki genel seride MVP seçilen Vesely ise “Çok mutluyum, inanılmaz mutluyum. İki kez EuroLeague şampiyonu olan bir rakibimiz vardı, kolay değildi ancak biz, en başından bu yana şampiyonluğa inandık” ifadeleriyle şampiyonluk hakkındaki sevincini dile getirdi.

 

Fenerbahçe Beko’da Sırp oyuncu Marko Guduric; “Harika hissediyorum. Çok önemli bir başarıya imza attık. Bizim için kolay bir sezon değildi. Çok mutluyum, gururluyum. Başka ne söyleyebilirim, bilmiyorum. Seri boyunca çok agresiftik. Bu kupayı daha fazla hak eden taraf bizdik. Şimdi kutlama zamanı.” ifadeleriyle şampiyonluğa dair sevincini belirtti.

 

Fenerbahçe Beko’nun Fransız yıldızı Nando de Colo ise şampiyonluk maçının ardından basın mensuplarına; “Bu benim Fenerbahçe’deki ilk şampiyonluğum. Harika hissediyorum. Bunu hak ettik. Bu ana kadar inişlerimiz ve çıkışlarımız oldu ama iyi bir sezon geçirdik. 3’üncü maçın ardından odaklanmaya devam ettik. 3-0 kazanmak zaten kolay değildi.” şeklinde bir açıklama yaptı.

 

Fenerbahçe Beko’da vazgeçilmez Türk oyunculardan biri olarak bilinen ve Fenerbahçe taraftarının büyük bir sevgisini kazanan Metecan Birsen; “Çok gururluyuz. Taraftarımıza armağan olsun. Çok mücadele ettik, müthiş savaştık ve kazandık. Micic ve Larkin, 3’üncü maçta inanılmaz performans gösterdiler. Bu maçta onları kilitlemek için çok çalıştık ve çok iyi savunma yaptık. Kazandık” ifadeleriyle şampiyonluk sözleri sarf etmiş oldu.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.