Hamburgerci Açma Maliyeti ve Karı Hamburgerci Ne Kadara Mal Olur? 2022

Hamburgerci Açma Maliyeti ve Karı Hamburgerci Ne Kadara Mal Olur? 2022

0 39

Hamburgerci Açma Maliyeti ve Karı 2022

Fast food kültürünün en olmazsa olmaz besinlerinin başında hamburger geliyor. Yediden yetmişe kadar hamburger sevmeyen kişi sayısı yok denilecek kadar azdır. Hal böyle olunca da birçok insan kendi işini kuracağı zaman hamburgerci açmak istiyor ve doğal olarak maliyetleri merak ediyor.

Hamburgerci açmak diğer birçok iş ile kıyaslandığı maliyet açısından yüksek olan sektörler arasındadır. Ortalama olarak böyle bir yer açmanın maliyeti 100 bin Türk Lirası ile 1.000.000 Türk Lirası arasında değişir. Burada maliyetleri belirleyen unsurlar arasında eğer bayilik alınıyor ise franchising ücreti ana maliyetler arasındadır. Bunun yanı sıra klasik işyeri açma maliyetleri, dükkân kirası, işyerine alınacak ekipmanlar hamburgerci maliyetlerini belirleyen faktörlerdir.

Hamburgercilerin nerede açılmış olursa olsun ortalama olarak aylık kazancı 7 bin Türk Lirası ile 35.000 Türk Lirası arasında değişkenlik gösterir. Bu kazanç belli dönemlerde daha yukarı çıkabilir ya da daha aşağı inebilir.

Hamburgerci Açarken Yapılması Gerekenler

Hamburgerci açarken diğer işyerlerinin açılmasında olduğu gibi yapılması gerekenler vardır ve onlar şunlardır:

  • Hamburgerci açılacak dükkânın belirlenmesi ve kiralanması
  • Dükkân içinde gerekli olan çalışmaların yapılması
  • Hamburgercilik yapabilmek için gerekli olan malzemelerin ve mobilyaların alınması
  • Vergi kaydının yapılması ve resmi işlemlerin tamamlanması
  • Belediyeden ruhsat alınması için gerekli işlemlerin yapılması
  • Eğer bayilik alınıyorsa öncesinde bayilik sözleşmesinin yapılması

Tüm bu aşamalardan sonra hamburgerci eleman alımları da tamamlandıktan sonra tamamlanmış olur.

Hamburgerci Açarken Bilinmesi Gerekenler 

Gelelim bir diğer önemli olan konuya. Hamburgerci açma fikri çok idealist bir düşünce olsa da böylesi bir yer açılır iken öncelikli hamburgerci açılacak olan yer son derece doğru bir biçimde belirlenmelidir. Konum son derece önemlidir. İşlek ve bölgede hamburgerci olmayan yerler tercih edilmelidir.

Bir diğer önemli olan husus işyeri açıldıktan sonra hijyen ve sanitasyon kurallarına uyulmasıdır. Kaliteli malzeme ve lezzet işin en temel noktaları arasındadır. Kaliteden kesinlikle ödün verilmemesi gerekir. Fiyatlar eğer bayilik değilse aşırı yüksek tutulmamalıdır. Seçilen elemanların niteliği de son derece önemlidir. Hangi departman da çalışırsa çalışsın mutlaka iş etiği olan kişiler seçilmelidir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.