En Yakın Finansçınız

Hızlı ve Öfkeli 8 maliyeti ne kadar, kaç para harcandı?

0 29

Hızlı ve Öfkeli 8 maliyeti ile konuşulmaya devam ediyor. Serinin ilk filmi 2001de gösterime girerken toplam 1 milyar dolarlık yapım bütçesi olması Hızlı ve Öfkeli 8 için kaç para harcandı sorusunu akla daha sık getirmekte.

Hızlı ve Öfkeli serisi özellikle araba tutkunlarının büyük ilgisini çekerken filmin başrolündeki otomobiller herkesin hayalini süslüyorlar. Filmde parçalanıp hasar görüyor olmaları da bazı kesimler tarafından  bu seriyi ‘otomobil düşmanı’ olarak tanımlıyorlar.

CZN Burak Özdemir’den Yürek Burkan Haber Geldi.

Hızlı ve Öfkeli 8 maliyeti

Hızlı ve Öfkeli 8. filminde turuncu renkli Lamborghini Murcielago, 1968 model Dodge Ice Charger’a (filmde 9 adet kullanılmış) olanlar büyük tepkilere neden olmuştu. Önceki serilerde Mercedes, Bentley, Jaguar gibi süper modellerin başına gelenler filmin konusunu bırakıp otomobilllere acımaya başlamışlardı.

Fast Furious serisinin, en büyük masraf kısmını belki de parçalanan araçlar ve zarar gören binalar oluşturuyor.

Webtekno nun haberine göre, oldukça inanılmaz bir maliyet söz konusu. Sigorta şirketleri maliyetlerin bir kısmını karşılasa da riskler içerdiği için tamamını karşılamaya yanaşmıyorlar.

142 otomobil paramparça 

CBR gibi sigorta şirketlerinin tahminlere göre, Hızlı ve Öfkeli filmi neredeyse 514 milyon dolarlık zarara sebep oldular. Filmin net gişe hasılatı bunu aşmış durumda. Fakat seride 142 sıradan araç paramparça oldu.

Hızlı ve Öfkeli 8 maliyetine bakacak olursak yine birçok lüks ve hızlı otomobil parçalandı ve hasar gördü. Bir sigorta şirketi hasarın maliyetini 514 milyon dolar olarak belirlemiş. Bu filmle birlikte zararın 600 milyon doları aştığı tahmin edilmekte.

Hızlı ve Öfkeli 8 nerede çekildi?

hızlı ve öfkeli 8 kaç para harcandı
hızlı ve öfkeli 8 kaç para harcandı kaynak: xboxstoreheckercom
Filmin temel çekimleri Mart 2016’da İzlanda, Mývatn’da diğer çekimler ise Küba, Atlanta ve New York’ta gerçekleştirildi. Hızlı ve Öfkeli 8, Tokyo Yarışı filminden sonra Paul Walker’in oynamadığı ikinci film olarak dikkat çekiyor.

BBC Radyo 4 film eleştirmeni olan Rihanna Dhillon, Hızlı ve Öfkeli filmindeki başarının “evrensel çekicik” sayesinde olduğunu belirtiyor.

TAVSİYE YAZILAR: Kimse beklemiyordu! VAKKO’nun sahibi ortaya çıktı, Bakın kimmiş

Rihanna Dhillon, “Her yaştan izleyicinin eğlenebileceği bir seri olduğunu ve herkesin birbirine çarpan şeyler izlemeye meraklı olduğunu vurguluyor.

İlginizi çekebilir  BiST’den Son Dakika Kalekim (KLKIM) Açıklaması Geldi. Halka Arza Katılan Binlerce Yatırımcıyı İlgilendiriyor

3.4 milyon dolarlık zarar

Hızlı ve Öfkeli 8 maliyeti 7 filminde yüzlerce otomobil zarar gördü ve W Motors tarafından üretilen ‘Lykan Hypersport’ tek başına 3.4 milyon dolarlık fiyatı ile seride pert olan en pahalı otomobil oluyor.

Hızlı ve Öfkeli 8 kaç dakika ? Filmin bu serisi toplam 2 saat 16 dakika sürmektedir.
Hızlı ve Öfkeli 8 Kim öldü?
Hızlı ve Öfkeli filminin ünlü oyuncusu  ABD’li aktör Paul Walker 30 Kasım 2013 tarihinde ABD nin Los Angeles’ eyaletinde geçirdiği trafik kazası sonucunda vefat etti. 40 yaşındaki Paul Walker, arkadaşının kullandığı araçta bulunuyordu.
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.