En Yakın Finansçınız
BTC
$57,059.40
+0.02
ETH
$4,575.19
-2.59
LTC
$208.09
-0.62
DASH
$176.85
-2.16
XMR
$229.45
-4.62
NXT
$0.02
+3.73
ETC
$47.56
-2.74
DOGE
$0.21
-3.39
ZEC
$221.00
-2.26
BTS
$0.05
-1.11

İŞKUR Gençlere Nakit Veriyor. Haftada Üç Gün İş 1431 TL Maaş

0 0

İŞKUR gençler için düğmeye bastı. Özellikle öğrenciler için başlatılan yeni destek programı sayesinde yaz aylarında hafta üç çalışacak gençlere 1431 lira maaş verilecek. Devlet 20218 yılında resmi gazetede yayınladığı yasaya göre gençlerin günde 7,5 saat çalışarak hem maaş hemde sigortalı olabilecekler.

Haziran ayında üniversiteler kapanıyor. Üniversiteye hazırlanan yada mevcut öğrencilikleri devam eden gençlerin ekonomik hayaya kazandırılması için düğmeye basıldı. Sosyal iş adı altında İŞKUR’un hazırladığı programa göre SSK kayıtları başlayacak genç vatandaşlar maaş almaya başlıyor. Başvurular İŞKUR üzerinden yapılacak ve mevzuata uygun işlerin denetlenmesi yine kurumda olacak.

İŞKUR Gençlere 1431 TL maaş verecek

Programın amacı gençlerin iş hayatına alışması ve kendi ekonomileri kazandırılması. Bu amaç doğrultusunda kurumlar, “Doğanın korunması. n Kültürel mirasın restorasyonu, korunması ve tanıtılması. n Kütüphanelerin bakımı ve düzeni. n Kamu kurumlarının kültürel ve sosyal hizmetlerinin desteklenmesi” alanlarında sosyal işlerde gençlerin çalışmasına izin verecek.

SSK, MAAŞ VE EMEKLİLİK İÇİN FAYDASI OLACAK

Yaz aylarında başlatılacak programda haftalık 3 gün ve toplamda 42 gün çalışma sağlanacak. Ayda 12 gün çalışacak gençler 1431 lira maaş alacak. En büyük faydası ise gençlerin yaz ayları boyunca SSK primleri ödenecek ve emeklilik sürelerinden düşecek. Programa katılan gençlerin SSK girişleri yapılacak.

BAŞVURULAR BAŞLAYACAK

Gençlere sosyal iş programı açacak kamu kurumları İŞKUR’a taleplerini ve gençlere yaptıracakları işleri bildiriyor. Kurum taleplerin uygunluklarını değerlendirmesinin ardından programları ilan ediyor. İlan edilen programlara başvurular internet üzerinden yapılıyor. “https://www.iskur.gov.tr/is-arayan/kurs-ve-programlar/sosyal-calisma-programi/” internet adresi üzerinden erişilecek ilanlara gençler başvurularını yapabiliyor. Mayıs ayı sonuyla birlikte üniversitelerde final sınavları yapılacak. Final sınavlarından çıkacak gençler İŞKUR’un internet sitesini takip ederek yaz ayları için isterlerse yaşadıkları ildeki, isterlerse eğitimlerine devam ettikleri ildeki sosyal çalışma programlarına başvurarak bu imkandan mutlaka yararlanmalılar.

Devlet kurumlarının son dönemde artan iş hayatı programlarından haberdar olmak için, bu haberin altına yorum yaparak ya da bültenlerimize abone olarak İŞKUR haberleri ve duyurularına herkes den önce siz anında ulaşabilirsiniz. İŞKUR ilanlarını ve yeni programlarını sürekli güncellemektedir.

DEVLET YARDIMLARI

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.