En Yakın Finansçınız

JP Morgan Türkiye Notunu Yukarı Yönlü Revize Etti

0 0

Türkiye’nin kredi notunu yukarı yönlü revize etti. Uluslara arası kredi derecelendirme kurumu JP Morgan 2021 yılı için beklenti notunu yukarı yönlü revize ettiğini duyurdu.

Kurum daha önce Türkiye’nin 2021 büyüme beklentisini yüzde 4,8 olarak açıklamıştı. Revize ile birlikte yüzde 6,1’e çıkardı.

Uluslararası yatırım kuruluşu JP Morgan, Türkiye için 2021 yılı büyüme beklentisini artırdı.

Kuruluş tarafından hazırlanan rapora göre, Türkiye için 2021 yılı büyüme beklentisini yüzde 4,8’den yüzde 6,1’e çıkarıldı. 2022 yılı büyüme beklentisi ise yüzde 4,1’den yüzde 3,4’e indirildi.

Raporda, “Türkiye’de ilk çeyrek büyümesi özel tüketimin ivme kazanması ile yukarı yönde sürpriz yaptı” ifadelerini kullanan kurum, “Daha güçlü büyüme dezenflasyon sürecine ve dış ödemeler dengesine ilişkin riskleri artırırken erken gevşetme adımı risklerini azaltıyor” tespitinde bulundu.

JP Morgan, Türkiye’de büyüme açısından aşılamaların hızının ve turizm performansının kilit önemde olacağını belirtti. Erken bir gevşetme adımının TCMB’nin kredibilitesine zarar verebileceği uyarısında bulundu

İlginizi çekebilir  Devlet Kapanma Döneminden Faturaları Ödemeye Başladı. Acele Edin Son Ödeme Tarihi Gelmeden Paranızı Alın
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.