En Yakın Finansçınız
BTC
$57,391.09
+5.54
ETH
$4,335.31
+6.52
LTC
$198.64
+4.6
DASH
$179.78
+0.88
XMR
$237.43
+4.62
NXT
$0.02
+1.77
ETC
$47.72
+3.38
DOGE
$0.21
+2.89
ZEC
$242.67
+2.6
BTS
$0.05
+4.12

Kabine Toplantısı Ne Zaman Yapılacak? Yasaklar Ne Zaman Kalkaca?

0 0

Kabine toplantısından rahatlatacak kararların çıkması bekleniyor. Vatandaşlar tüm dikkatlerini kabine toplantısından çıkacak haberlere çevirdi. Peki kabine toplantısı ne zaman yapılacak? Saat kaçta bakanlar bir araya gelecek ve Cumhurbaşkanı Erdoğan ne zaman açıklama yapacak? Ayrıntılar haberde.

Kabine toplantısı en son 2 hafta önce yapıldı. Alınan kararlar ile 1 haziran tarihine kadar geçerli olacak yeni tedbirler hayata geçirildi. Kısıtlamaların sona ermesi bekleniyor. Bugün yapılacak kabine toplantısında sokağa çıkma kısıtlamasının büyük ölçüde kalkması, restoran ve kafelerin açılması bekleniyor. Peki kabine saat kaçta açılacak?

Kabine bugün toplanıyor,

Henüz resmi bir açıklama yapılması fakat bugün saat 15:00’da Başkan Erdoğan başkanlığında Külliye’de kabine toplantısının yapılması bekleniyor. Diğer kabineler gibi akşam saat 19:00 surlarında Erdoğan’ın açıklama yapması bekleniyor. Peki kabinede gündem hangi konular var?

Okullar açılacak mı?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk okullarda telafi eğitimi yapılması beklediklerini ifade etse de öğretmen ve veliler bu konuya sıcak bakmıyor. Okulların 2 temmuz tarihine kadar açık kalacağı kulislerde konuşuluyor fakat online eğitime bu sene devam edileceği ve telafi eğitimleri ile eğitimlerin tamamlanması bekleniyor. 2 temmuz Cuma günü ise karnelerin dijital olarak verilmesi planlanıyor.

kabine toplantısı sonrası Erdoğan açıklama yapıyor

Restoran ve kafeler açılacak mı?

Korona virüsün en fazla mağdur ettiği sektör restoran ve kafeteryaları içerisinde barından yeme-içme sektörü oldu. Neredeyse bit yıldır kapalı olan esnaf ve işletmeler kabineden çıkacak kısıtlama kararlarını bekliyor. Basına yansıyan haberlere göre restoran be kafelerin gece yarısına kadar açık kalacağı yeni bir düzenleme yapılacak. Masa sayısı ve oturma düzenine göre yeni önlemler devam edecek fakat açılış ve kapanış saatlerinde dikkat edilecek.

YASAKLAR NE ZAMAN KALKACAK?

Türkiye genelinde tam kapanma döneminin saat 05.00’te sona ermesinin ardından 1 Haziran Salı günü saat 05.00’e kadar uygulanacak 15 günlük “kademeli normalleşme” süreci başladı.

Konuya ilişkin İçişleri Bakanı Süleyman Soylu “Aşılarda hızlanmayı yakaladığımız andan itibaren çok rahat adım atacağımızı ifade edebilirim. 1 Haziran’dan itibaren daha rahatlayacağımıza inanıyorum. Şu anda bir ölçü tutturmak yanıltmak anlamına gelir. Niyetimiz mümkün olduğunca kısıtlamaları ortadan kaldıracak adımları atmak. Amacımız ters bir rüzgarla karşılaşmamak için temizlik, maske, mesafe tüm tedbirleri ortaya koymak.” açıklamalarında bulundu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.