Kalekim Halka Arz Detayları Belli Oldu. Eşit Dağıtım ve Tavan Fiyattan Satış Olacak!

Kalekim Halka Arz Detayları Belli Oldu. Eşit Dağıtım ve Tavan Fiyattan Satış Olacak!

0 39

Kalekim halk arz detayları belli oldu. Ziraat Yatırım talep toplamaya katılacak yatırımcılar için önemli açıklamalarda bulundu. Müşterilerine yolladığı e postada Kalekim halka arz için dikkat edilmesi gereken konuları ve talep toplama ilgili bilgilendirmelerde bulundu.

Buna göre Kalkeim 13,75 -14,75 fiyat aralığında satışa sunulacak ancak talep toplama döneminde 14,75 TL üzerinden satış girilecek. Toplam 30 milyon lot satışı yapılacak talep gelmesi durumunda ise 4,5 milyon lot satışı yeniden yapılacak. Kalekim 6-7 mayıs tarihlerin talep toplamaya başlayarak Borsa İstanbul birincil piyasada işlem görmeye başlayacak.

Kalekim Halka Arz Fiyatı Ne Kadar?

Açıklanan fiyat tespit raporlarının sonunda Klekim borsa satış fiyatı 13,75 ila 14,75 TL arasında olduğu ve iskontolu olduğu ifade edildi. Ancak aracı kurumlar talep toplama döneminde 14,75 fiyatını baz alacak ve gerçekleşen fiyat 14,75 altında olursa yeni fiyat geçerli olacak.

Kalekim Borsa Kodu Ne?

Kalekim Kimyevi Maddeler Sanayi ve Ticaret A.Ş. (Borsa Kodu: “KLKIM“) payları 6-7 Mayıs 2021 tarihlerinde gerçekleştirilecek Fiyat Aralığı İle Talep Toplama süreciyle birlikte halka arz edilecektir.

Halka arzda fiyat aralığı 13,75-14,75 TL olarak belirlenmiştir.

Ziraat Yatırım ve Ziraat Bankası üzerinden yapılacak talep girişleri 14,75 TL tavan fiyat üzerinden gerçekleştirilecektir.

Sermaye artırımı ve ortak satışı yolu ile yapılacak halka arzda ek satış hariç 30.000.000 TL adet pay satışı yapılacaktır. (Ek satış 4.500.000 adet)

Halka arz taleplerinizi Ziraat Bankası İnternet Şube üzerinden ve Ziraat Mobil aracılığı ile ayrıca Ziraat Yatırım E-Şubesi, Zborsa ve Ziraat Trader uygulamaları üzerinden girebilirsiniz.

Ziraat Yatırım aracılığı ile Nakit ve Likit Fon (Ziraat Portföy Para Piyasası Fonu, Ziraat Portföy Kısa Vadeli Borçlanma Araçları Fonu ve Ziraat Portföy Kısa Vadeli Kira Sertifikası Katılım Fonu) blokajlı olarak talep girilebilecektir.

KALEKİM (#KLKIM) HALKA ARZA DAİR ÖNEMLİ HUSUSLAR:

Talep Türleri: Yurt İçi Bireysel Yatırımcılar taleplerini; sadece talep adedi (miktarsal) olarak sadece tavan fiyattan iletebilirler.

Halka arzda yurt içi bireysel yatırımcılara ve Şirket çalışanlarına dağıtım, eşit dağıtım yöntemine göre yapılacaktır.

Yurt İçi Kurumsal Yatırımcılar, Yurt Dışı Kurumsal Yatırımcılar ve Şirket Çalışanları sadece konsorsiyum Lideri Ak Yatırım’dan taleplerini iletebileceklerdir.

Yurt içi bireysel yatırımcılar için dağıtım:

KKTC vatandaşları ile Türkiye’de yerleşik yabancı uyruklular dışında kalan yurt içi bireysel yatırımcıların T.C. nosu içermeyen kayıtlar dağıtıma dâhil edilmeyecektir.
Yurt içi bireysel yatırımcıların müşterek hesaplardan girdikleri talepler iptal edilerek dağıtıma dâhil edilmeyecektir.
Yurt içi bireysel yatırımcılar için talepler mükerrer talep kontrolünden geçirilecek ve aynı yatırımcının en yüksek miktarlı talebi dışındaki diğer talepleri iptal edilerek dağıtıma dâhil edilmeyecektir.
Yurt içi bireysel yatırımcı grubundaki bir yatırımcının en yüksek miktarlı talebini birden fazla aracı kurumdan iletmesi halinde dağıtıma konu olacak talep için aracı kurum unvanlarının alfabetik sıralamasına bakılacaktır.
Mükerrer taleplerin tespiti amacıyla yapılan kontrol sonucunda, başvuru taleplerinin satışa sunulan lot tutarından az olması halinde, bir defadan fazla talepte bulunan yatırımcıların en yüksek miktarlı ikinci talep tutarları da hesaplamaya dahil edilecektir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.