Kara Listedekilere Kredi Veren Bankalar (Tam Liste)

Kara Listedekilere Kredi Veren Bankalar (Tam Liste)

0 39

Kara listedekilere kredi veren bankalar kredi geçmişi kötü olan vatandaşların çokça borca ​​girmesini önlemek için kredi mevzuatına uygun olarak bazı tedbirler alınmaktadır.

Kredi geçmişi kötü olan vatandaşların daha fazla borca ​​girmesini önlemek için bankacılık ve kredi mevzuatına uygun olarak bazı tedbirler alınmaktadır. Bu kapsamda kişilerin kredi notları yükselmedikçe ve iyileşmedikçe krediler belirli limitlerle kullandırılmamaktadır. Buna insanlar arasında kara liste veya kötü sicil denir.

Kara Listedekilere Ne Kadar Kredi Veriliyor?

Bankalardan borç almak isteyen ancak sicili kötü olan kişiler, bankaların ne kadar kredi verdiğini merak ediyor. Bilinmelidir ki sicili kötü olan kişilere kredi veren bankalar büyük meblağlar için kredi vermemektedir. Çünkü kara listedeki kişiler bankalara yeterince güven vermedikleri için ancak düşük miktarlarda borçlanabilmektedir.

Kötü sicili olan kişiler, ne kadar krediden yararlanabileceklerini öğrenmek için bankalara başvurabilirler. Kara Listedekilere kredi verilir mi? diye baktığımızda 6 bin TL ile 10 bin TL arasında bir miktar bulmak mümkün.

Bu tutarlar için kredi çekmek sicili kötü olan vatandaşlara sunulan fırsatlardan biridir. Ancak daha detaylı bilgi için sicili bozuk olan kişilere kredi veren bankalar ile iletişime geçmeniz ve geçmiş borcunuza göre kredi tutarı hakkında net bilgi almanız önerilir.

Kredi puanı olmayan nasıl kredi çeker?

Sicilim bozuk hangi banka kredi verir?

Yasal incelemeye tabi olan vatandaşlar, sicili bozuk kişilere kredi veren bankaları araştırarak kredi başvurusunda bulunabilirler. Hangi banka kara listedekilere kredi verir diye merak edenlere aşağıdaki liste, yasal gözetim altındaki kişilerin kredi onayı alabilecekleri bankalar olarak listelemektedir.

Kara Listedekilere Kredi Veren Bankalar
Kara Listedekilere Kredi Veren Bankalar

l TEB (CEPTE TEB)

l Odeabank

l Enpara.com

l Akbank Direk Kredi

l HSBC

l ICBC Türkiye

l QNB Finansbank

l Denizbank

l Kale Bank

l Alternatif Bank

l Aktif Bank Nkolay

l Fibabanka

Yukarıda belirtilen 12 bankadan kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Bu noktada kredi onayı alınsa dahi yüksek kredi alamayabilirsiniz. Bu nedenle kredi çekmeden önce borçlarınızı hafifletmeniz ve düzenli ödemelerle kredi notunuzu yükseltmeniz önerilir.

Kredi çekerken eşimin borcu beni etkiler mi?

Kara listede olan biri nasıl kredi çekebilir?

Kötü sicili olan kişiler nasıl kredi çekileceğini araştırıyor. Sorunlu kredileri araştıran ve bu kapsamda başvuruların nasıl yapıldığını merak eden vatandaşların kredi çekmek için normal adımları izlemesi gerekiyor.

Kredi başvurularının çoğu internet üzerinden, mobil bankacılık uygulamaları aracılığıyla, SMS yoluyla veya doğrudan şubeye giderek tamamlanabilir.

Tüm bankaların ortak kredi başvuru yöntemi şubeye gitmektir. Bankalara giderek kredi başvurusunu tamamlayacak kişilerin izlemesi gereken adımlar şu şekildedir:

Kimlik numarası ile kredi notu öğrenme Gündem

  • Öncelikle kredi başvurusu yapmak istediğiniz bankanın herhangi bir şubesine gitmeniz gerekmektedir.
  • Banka sıra numarası alırken, bireysel banka numarasını seçmeniz ve işlemleri gerçekleştirmeniz gerekir.
  • Bireysel temsilcinize kredi başvurusunda bulunmak istediğinizi söylerseniz, TC kimlik bilgilerinizi sisteme girerek kontrollerini sağlayacaktır.
  • Gerekirse, cep telefonunuzdan bazı kodlar ve kelimelerle bankacılık sistemine kredi başvuru mesajı gönderilecektir.
  • Bu işlemlerden sonra kredi onayı aldıysanız sisteme gönderilecek mesaj, kredi onayı aldıysanız kredi çekebileceğiniz tutar yazılacaktır.

Bu adımların tamamlanması halinde hem talebiniz hem de talebinizin sonucu belirlenecektir.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.