En Yakın Finansçınız

Kendi kripto paranı yap Kripto para oluşturma

0 73
Kripto para oluşturmak: Bilindiği gibi internet aracılığıyla kullanılan ve bir merkezi otoriteye bağlı olmayan bir sanal paralar oldukça revaçta. Kripto para yaklaşık 8 yıl önce hayatımıza girdiğinden beri sessizce geliştirilmeye devam etse de kripto paralar geçtiğimiz 1-2 yıl içerisinde çoğu kişinin ve şirketlerin dikkatini çekmiş durumda.

Bu kripto paralar kimilerine göre gelecekte kullanılacak bir para birimidir.

Kripto paralar sadece şirketlerin ve insanların değil devlet başkalarının ve dev şirketleri de etkilemiş durumdadır. Kripto paralar belirli şifreler ile sanal cüzdanınıza aktarılıyor ve yine şifreler sayesinde çıkarılıp kullanılabiliyor.

Kripto paralar bir dijital döviz veya sanal dövizdir. Tüm dünyada adı duyulan ve ses getiren kripto paralar ülkemizde de oldukça hızlı bir şekilde kitlesi oluşmuştur.

Parachain Nedir? Relay Chain Ne İşe Yarar? Parachain Neden Önemli?

Kripto para oluşturma

Belirli merkezi bir otoriteye, kuruma ve hükümete bağlı değillerdir. Kripto para üretimi madencilik (mining) denilen şekilde oluyor. Kripto para bulmak için de matematik problemleri, yazılımlar tarafından çözülmek için çalışıyorlar. Herkesin kripto para çözme ve üretme hakkı vardır.

Kripto Paralar Güvenilir Mi?

Bilgisayarda bulunan kripto paranız bir sanal cüzdana aktarılmadaysa bilgisayarınız bozulma ve çökme sonucunda bilgisayarınızın içindeki kripto paralarınız kaybolabilir. Diğer bir tehdit ise hack’lenmedir. Bu yapılan siber saldırılardan sizde zarar görebilirsiniz. Kripto paralarının güvenliği ise blockchain adı verilen bir teknolojiye dayanmaktadır.

Kendi kripto paranı yap
Kendi kripto paranı yap

Blockchain Nedir?

Blok zinciri anlamına gelen bu teknoloji kripto paranızı güvenli hale getiriyor. Bu teknolojinin amacı hacklenmeyi zor bir hale getirmektir. Blockchain bir bilgiyi herhangi bir merkezi yerde saklamaz.

Kriptoloji nedir?

Kriptoloji bir şifreleme bilimidir. Verilmiş olan verilerin bir sisteme şifrelemesidir. İletilen mesajların güvenli bir şekilde korunmasıdır. Yazılan yazılar sisteme göre şifrelenir ve güvenliği sağlamış olur. Günümüzde birçok uygulamada bu şifreleme sistemini görmek mümkündür.

İlginizi çekebilir  Dogecoin ilerde ne olur? Dogecoin yorum analiz

Kendi kripto paranızı oluşturmak mümkündür ancak bilmenize gerek bazı önemli kısımlar bulunmaktadır. Ve gelelim şimdi kendi coin’inizi ve token’ ınızı yapmanın ve üretmenin yollarına.

Kendi kripto paranı yap

Kripto para çıkarmak ciddi ve zor bir kodlama işlemi gerektirmektedir. Verilen öğreticiler ve bilgiler sayesinde uğraşsanız bile bu bilgiler belli bir seviyenin üzerinde olduğundan dolayı istediğiniz bir şekilde tam çalışan bir coin üretemezsiniz.

Kripto Stake etmek ne demek?

Kripto para oluşturma platformu 

Token oluşturma işlemlerinde Bu verilen seçenek en uygun olanıdır. Bu verilen yol çok rahat ve basittir. Kendi paranızın oluşturmanız sonucunda onu korumanız gerekir.

Bundan dolayı ucuz, risksiz ve zahmetsiz olmadığınızı bilmeniz gerekmektedir. Kripto para oluşturmanız sonucunda bu parayı koruyabilmeniz ve oluşturduğunuz coin’i veya token’ı değer vermeniz ve korumanız ve alt yapısını oluşturmanız gerekmektedir. Günümüze kadar yapılan kripto paraların çoğu başarısız olmuştur.

En çok tercih edilen Kripto para oluşturma platformu listesi 

  • Amazon Web Services (AWS)
  • Blockstream
  • Chainzilla
  • Chainmakers
  • LeewayHertz
  • Microsoft Azure
  • IBM blockchain
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.