Konut Sigortası Nedir, Neleri Kapsar?

Konut Sigortası Nedir, Neleri Kapsar?

0 39

Konut Sigortası Nedir, Neleri Kapsar? Konut sigortası, su baskını, hırsızlık ve doğal afetler gibi meydana gelebilecek hasarlara karşı bir dizi sigorta serisidir.

“Bir ev sigortası nedir?” Konut binaları, soruya cevapları cevaplar, bu nedenle sigortalı, sigortalı tehlike veya dairelerde büyük maliyetlerden elde etmek için sigortalıdır.

Konut sigortası zorunlu mu ? Bu sigorta türü gerekli değildir, aynı zamanda seçenekler de gerekli değildir. Üstelik ev sahipleri dışında kiracılar da ev sigortasından yararlanabilirler. Ev bir mülk olmasa da sakinleri bu sigorta ile konut binalarındaki eşyalarını garanti edebilirler.

Kredi Kartı Limiti Nasıl Düşürülür? (Etkili Yöntem)

Konut Sigortası Nedir, Neleri Kapsar?

Ev sigortası satın almak isteyenler, “Ev sigortası neleri kapsıyor?” diye bilmek isteyebilir. Aile sigortası, geniş bir teminat yelpazesi sunarak, doğal afetler ve ailevi tehlikeler için de teminat sağlar. Konut sigortasının kapsamına ana teminat ve ek teminatlar dahildir.

Bu teminatlar sigorta şirketinden sigorta şirketine değişiklik gösterebilir. Bu nedenle aile sigortası satın alan kişilerin teminat kapsamına göz atmaları önerilir.

Konut Sigortasında Bulunan Ek Teminatlar Nelerdir?

  • Enflasyona karşı koruma: Binaların ve varlıkların değerinin enflasyona karşı korunmasını sağlamak.
  • Bina içi su: Suyun, kazanların veya kalorifer borularının patlaması veya kırılması veya binalardaki tesisatın neden olduğu sigortalı mala gelebilecek zararları güvence altına alır.
  •  Otomobil kazası: Motorlu ve motorsuz kara ve deniz araçlarının çarpışması ve uçak ile diğer hava araçlarının düşmesi veya çarpışması sonucu binaya ve sigortalı yüke verilen zarar karşılanır.
  • Yangından Hukuki Sorumluluk: Sigortalının kiracı veya ev sahibi olup olmadığına bakılmaksızın, yangın çıkması durumunda bu kişilerin sorumlulukları sigorta kapsamındadır. Komşu binalara ve mülklere verilen yangın hasarları da garanti kapsamındadır.

Kimse beklemiyordu! VAKKO’nun sahibi ortaya çıktı, Bakın kimmiş

Konut Sigortasının Faydaları Nelerdir?

Ayrıca sel, yıldırım, heyelan ve diğer afetlere ve hırsızlık, kaza, gasp, terör olayları, yangın, duman gibi beklenmedik durumlara da dayanabilir.

Sınırsız Aile Yardımı ve Acil Tıbbi Yardım Hizmetleri ise sıhhi tesisat, çilingir yardımı, nakit avans, fatura ödeme, sağlık görevlisi, ambulans, öğretmen ve akran desteği sağlamaktadır

Poliçenize dahil edilecek teminatı belirleyebilir ve dahil edebilirsiniz. Çünkü sigorta poliçesinin belirttiği bir durumla karşılaştığınızda meydana gelen hasarlar sigorta kapsamına girmez.

Ayrıca konut sigortası alırken nelere dikkat etmeniz gerektiğini okuyarak ihtiyaçlarınızı karşılayan bir sigorta poliçesi seçme konusunda yardım alabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.