Kredi çekerken eşimin borcu beni etkiler mi?

Kredi çekerken eşimin borcu beni etkiler mi?

0 39

Eş durumu krediyi etkiler mi? Kredi notu ve eşinizin geliri, çekmek istediğiniz tür ve miktara bağlı olarak değişebilir. Özellikle yüksek bir kredi çekmek istediğinizde, ev kredileri gibi, bankaların eşinizin kayıt durumunu sorması gerekecektir.

Bunun nedeni, evin ortak gelirini belirler ve talep edilen kredilerin miktarını ödemek için aylık ücretin olup olmadığını anlamaktır. Kredi ve eşinin gelirini gerektiren kişinin geliri, ortak bir gelir olarak kabul edilir ve eş de derecelendirme ile ilgilenebilir.

Rehinsiz Taşıt kredisi nasıl alınır?

Kredi çekerken eşimin borcu beni etkiler mi?

Eşinizin yasal takipte olması ve kredinizi çekmeyi zorlaştıran bir durumdur. Kredi borcu veya kredi kartı nedeniyle eşiniz yasal ise oldukça düşüktür. Bu durumda, sadece düşük tutarlı bir ihtiyaç kredisi çekme şansınız mümkündür.

Eşiniz yasal takipte bağlı değil ancak kredi puanı düşük ise bu durumda banka, eşin güvenilirliğini kontrol edecektir. Başvuru sahibinin aile geliri ve kredisi yüksek olduğunda, kredi alma şansı daha yüksektir.

Ancak gelir başvuru miktarına göre düşük, eş ve başvuru sahibinin kredisi düşük ise kredi alma olasılığı düşük olduğu bilinmektedir.

Belirtmek gerekir ki kredi notu düşük olan bir kişi ile aktif olarak sorumlu tutulan bir kişi arasında kredi kuruluşlarının değerlendirilmesinde büyük farklılıklar vardır.

Kimlik numarası ile kredi notu öğrenme

Aktif yasal incelemeye tabi olan bir kişi finansal kuruluşlar için en riskli kişiler arasında yer alamasa da kredi notu yapılamaz ve kredi notu düşük olan bir kişi gelirlerine göre değerlendirme kriterlerine dahil edilebilir.

Bir kredi başvurusu, değerlendirme kriterlerini karşıladığı ve kredi veren olmadığı için onaylanma olasılığı daha yüksektir. Elbette bu durumda krediye başvuran eşin kredisinin yüksek olması da oldukça önemlidir.

Eşler ayrı ayrı kredi çekebilir mi?

Eşlerin ortak hesap açmaları şartıyla, ortak kredi kartı alınıp ortak kredi çekmek mümkündür.

Kredi çekerken eşimin borcu beni etkiler mi
Kredi çekerken eşimin borcu beni etkiler mi

Eşimin Kredi Notu Kredi Çekmemi Engeller mi?

Merak eden ve genellikle ortağın kredi rakamlarının veya hane halkının ödünç geçip etkileyeceğini sorgulayan bir sorudur. Aslında, bu sorunun cevabı, kredi türüne, miktar, finansal kurum ve kişiyi çekecek kredibiliteye göre değişir. Bununla birlikte, eşin veya hane halkının kredisi veya hane halkı he durumda daha fazla kredi talebini etkiler.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.