En Yakın Finansçınız

Kredi Kartı nasıl alınır? Anında kart veren bankalar ve şartları

0 2

Günümüzde kredi Kartı kullanmayan neredeyse yok. Nakit para yerine kart kullanmak ve kredi özellikli olması en çok tercih edilen ödeme yöntemi olmasına sebep oluyor. Belli geliri olan insanlar harcamalarını kartlar ile yapıyor ve ücret yada maaşlarını aldıklarında kredi kartı borçlarını kapatıyor.

Bunca kolaylık bir arada olunca kredi kartı hayatın parçası haline geliyor. Diğer taraftan taksit özelliği insanları cezbediyor. Peki hayatımızın her alanında kullandığımız kredi kartı nasıl alınır? Yazımızda bu konuyla ilgili detaylı bilgilere yer verdik.

21. Yüzyılda otomobil satışından konut satışına çiçek siparişinden tatil rezervasyonuna kadar her işlem ve ödeme kredi kartıyla yapılabiliyor. Bazı durumlarda kartsız hizmet dahi alamıyorsunuz. Örneğin ön provizyon gereken araç kiralama işlemlerinde limitli kartınız yoksa kiralama yapamıyorsunuz. Tüm bu kampanyaların odağında insanları kartlı alışveriş ve ödene sistemlerine entegre etmek amacı taşıyor. Ekonomi dünyasında kimliğiniz aslında kredi kartınız. Yüksek limitli kart size her kapıyı açıyor. Nasıl alınacağını bilmiyorsanız, haberimiz tam size göre.

KREDİ KARTI NASIL ALINIR?

Bankalarla çalışmanız hiç olmadıysa kredi ürünlerinden ilk alabileceğiniz ürün kredi kartıdır. Alışverişlerde kullanmanız İçin verilen bu kart sizlerin kredi notunuzu başlatmanız İçin bir anahtar görevi görecektir. Kredi kartı almak İçin herhangi bir bankanın şubesine başvurmanız yada mobil kanallardan istenilen bilgileri doldurarak talep girişi oluşturmanız gerekiyor. Kredi siciliniz sıfır yada Türkiye not ortalamasının üzerindeyse anında onaylı kredi kartınız kuryeyle kapınıza kadar gelir. Bu kadar kolay olmasına rağmen siciliniz olumsuz yada banka prosedürleri gereği olumsuzluklarla karşılaşırsanız kart başvurunuz reddedilebilir.

Ülkemizde kredi kurumlarının baz aldığı ana faktör kredi notudur. Risk merkezi tarafından oluşturulan bu not, kişinin banka geçmişi ve geri dönüşüm performansını gösterir. Kredi notu düşük olanlar kart alamaz yada banka kredi ürünlerini kullanamaz. Türkiye’de kabul edilen ve bankaların genellikle kabul ettiği kredi notu 1500 puandır. Kredi tablosunda 0 ile 1200 arası kötü, 1200 -1300 arası az riskli 1300 ve 1400 arası orta riskli, 1400 ve 1600 iyi ve bu seviyenin üzeri çok iyi not anlamına gelmektedir. Ancak uygulamada bankalar 1500 kredi notunun altına kredi kartı vermek için sıcak bakmamaktadır. Peki hangi banka kolay kredi kartı veriyor?

İlginizi çekebilir  Kara Listedekilere Kredi Veren Bankalar (Tam Liste)

En kolay kredi kartı veren bankalar

Bankacılık arz talep üzerine kurulmuştur. Ülkede en fazla müşteriye sahip banka yeni müşteri arayışına girmez elindeki ürünleri mevcut müşteriye satmaya çalışır. Çünkü banka piyasanın aslan payını almıştır. Kredi notunuz düşükse büyük bankaları bir kenara bırakın ve piyasaya yeni giren bankalar da başvuru yapın. Burada önemli olan bankanın kredi prosedürünü daha esnek durumda görmek gerekir. Yeni banka müşteri bulmak İçin kredi politikalarını esnetebilir. Örneğin kredi notu 1300 olana kredi katı kampanyası başlayabilir. Bu durumda olan bankalardan kolay kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.