En Yakın Finansçınız

Kredi Kartından Havale ve EFT Yapılır Mı?

0 3

Kredi Kartından Havale ve EFT: Hayatımızın her alanında artık kredi kartlarını kullanmaktayız. Gerek normal alışverişlerde gerekse internet alışverişlerinde kredi kartları kullanılmaktadır. Kredi kartlarına son dönemlerde birçok ek özellikler eklendi.

Bunlardan bazıları temassız ödeme, Kent Kart ve İstanbul Kart gibi özelliklerdir. Banka kartlarımızla en çok yaptığımız işlemlerden biride EFT ve havale yapmaktır. Birçok kullanıcının aklını meşgul eden bir soru vardır. Kredi kartına para gönderilir mi?

Havale ve EFT işlemleri hayatımızda sıklıkla lazım olan işlemlerden biridir. Ancak hesabınızda para yoksa bu durum biraz canınızı sıkabilir. Bu durumda akla ilk seçeneklerden biri olan kredi kartı geliyor. Kredi kartlarından istediğimiz alışverişi yapabiliyoruz, nakit çekebiliyoruz. Peki, EFT ve havale yapabilir miyiz?

Kredi kartından havale ve EFT yapılır mı?

Kredi kartınızda nakit çekim limitiniz varsa EFT ve havale işlemlerini kolayca yapabilirsiniz. Ancak bu işlem normal hesaptan EFT ve havale yapma işleminde biraz daha farklı yapılmaktadır. İlk fark ise işlem tutarı diyebiliriz. Kredi kartından yapılan EFT ve havaleler oldukça maliyetlidir. Kartın son ödeme tarihinden önce veya sonra olması burada önemli değildir.

Kredi Kartından Havale ve EFT Yapılır Mı
Kredi Kartından Havale ve EFT Yapılır Mı

İnternet Bankacılığı Üzerinden EFT ve Havale Yapmak

Bankalar açısından önemli bir işlem gören internet bankacılığı ile EFT ve havalelerinizi kolayca yapabilirsiniz. Tamamen sanal ortamda pratik bir şekilde bu işlemler yapılmaktadır. Banka hesabınızdan EFT ve havale işlemleri yapılabildiği gibi tutarı kredi kartınızdan da transferinizi yapabilirsiniz. Bu işlemi yapmak için ilk olarak bankanızın internet şubesine girmek olacaktır.

Kredi çekebilmek için kredi notu kaç olmalı? Kredi notunu yükseltmek için ne yapmalı?

İlginizi çekebilir  Türkiye kredi notu ortalaması kaç?

Daha sonra para transferi sekmesine tıklamak ve transfer yapacağınız hesabı seçmektir. Burada ister hesabınızdan isterseniz de kredi kartınızdan transfer yapabilirsiniz. Ardından göndermek istediğiniz tutarı belirlemelisiniz. En son kesilecek olan komisyon bedelini kontrol etmeli ve havale veya EFT işleminizi yapmalısınız.

Mobil Bankacılık Üzerinden EFT ve Havale Yapmak

Kredi kartı ile havale ve EFT yapabilmek için ilk olarak bankanızın mobil bankacılık uygulamasının indirilmiş olması gerekmektedir. Kredi kartı ile yapacağınız transfer işlemlerinden bu yöntemi kullanmanızı tavsiye ederiz. Çünkü mobil bankacılık üzerinden yapılan işlemlerde daha düşük komisyon ücreti alınmaktadır.

Uygulamayı indirdikten sonra yapmanız gerekenler yine oldukça basittir. Üstelik bu yöntemle evden çıkmanıza gerekte kalmaz.

Kredi kartından EFT ücreti ne kadar?

Ortalama olarak ücretlere baktığımızda Kredi Kartından Havale ve EFT ücretleri şu şekildedir

EFT : 0-1.000 TL  için 1,14 TL,
1.000-50.000 TL için 2,29 TL,
50.000 TL üzeri için 28,65 TL 
Havale işlemlerinden ise 
0 – 1000 TL için  0,57 TL,
1.000-50.000 TL için 1,14 TL,
50.000 TL  ve fazlası için 14,32 TL ücret alınıyor. 
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.