En Yakın Finansçınız
BTC
$56,917.82
+4.73
ETH
$4,309.63
+5.6
LTC
$198.94
+4.68
DASH
$179.16
+3.62
XMR
$234.81
+1.17
NXT
$0.02
-2.49
ETC
$47.40
+3.57
DOGE
$0.21
+7.27
ZEC
$242.40
+6.34
BTS
$0.05
+3.86

Kredi puanı olmayan nasıl kredi çeker?

0 0

Kredi puanı olmayan nasıl kredi çeker? Konut, araç ya da ihtiyaç kredisi almak isteyen kişiler bankalara kredi başvurularında bulunmaktadırlar. Bankalar ise başvuran kişinin kredi notuna bakarak kredi verip vermeyeceğini değerlendirmektedir.

Banka, müşterinin kredi notu düşükse kredi talebini onaylamayacaktır. Kredi notu yüksek olan kişilerin ise başvuru talepleri kısa zamanda onaylanacaktır.

Kredi notunuzun yüksek olması hem alacağınız kredi türünü hem de miktarını etkilemektedir. Bu nedenle kredi notunun daima yüksek tutulması gerekmektedir. Peki, kredi notu düşük olanların dikkat etmesi gereken noktalar nelerdir?

Kredi çekerken eşimin borcu beni etkiler mi?

Kredi Notu Düşük Olanlar Ne Yapmalı?

Kredi notunun düşük olmasının en önemli nedeni borçların gecikmesi ve zamanında ödenmemesidir. Kredi notu düşük olanlar yapacakları küçük şeylerle kredi notunu yükseltebilirler. Kredi notunu yükseltmek için yapmanız gerekenler şunlardır:

  • Kredi notu düşük müşterilerde kredi imkanlarından faydalanabilir. Kredi alabilmek istiyorsanız bankaya olan tüm borcunuzu kapatarak kredi notunuzu yükseltebilirsiniz.
  • Kredi alırken, kredi miktarını yüksek tutmayın. Bankalar düşük miktarlı kredileri daha çok onaylar. Alacağınız miktar ne kadar düşük olursa kredi alma imkânınız artar.
Kredi puanı olmayan nasıl kredi çeker
Kredi puanı olmayan nasıl kredi çeker
  • Orta riskli kredi notuna sahipseniz ipotek ya da kefil göstererek başvuruda bulunabilirsiniz.
  • Kredi alabilmek için birden fazla bankaya başvuruda bulunmamak gerekir. Mümkünse maaş aldığınız bankaya kredi başvuru talebinde bulunabilirsiniz.
  • Kredi notunuz riskli grupta olsa bile bazı bankalar inisiyatif kullanabilmektedir. Başvuruda bulunmanızda bir sakınca yoktur.
  • Kredi notunuzu en kısa zamanda yükseltirseniz kredi alma şanısınız da o kadar artar.

Kimlik numarası ile kredi notu öğrenme

Kredi Notum Nasıl Yükseltilir?

Kredi notunu yükseltmek elbette imkânsız değildir. Yapacağınız bazı şeylerle kredi notunuzu kolayca yükseltebilirsiniz. İlk olarak varsa, bankaya olan borcunuzu tamamen kapatmakla işe başlayabilirsiniz. Bu durum kredi notunuzu olumlu olarak etkileyecektir.

Ödemelerinizi düzenli yapmak yine kredi notunu belirleyen en önemli etkenlerden biridir. Kredi kartı borç ödemelerinizi bir gün bile olsa geciktirmemeye dikkat etmeniz gerekiyor. Borçlarınızı geciktirmemek için otomatik ödeme talimatını kullanabilirsiniz.

Böylece borç ödeme tarihini kaçırmamış olursunuz ve kredi notunuzu artırırsınız. Yine kart kullanım sıklığınızda kredi notunu etkiyen durumlardan biridir. Alışverişlerinizde kredi kartı kullanarak kredi notunuzu artırabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.