Kripto parada ikili dip ne demek?

Kripto parada ikili dip ne demek?

0 39

Kripto parada ikili dip ne demek? Öncelikle İkili zirve formasyonu nedir ona bakalım, yazımızın sonundaki videoyu izleyerek de tüm detayları görsel olarak öğrenebileceksiniz. Fiyatların en yüksek seviyeden, bir düzeltme ile düşmeye başlayarak dip oluşturması ve ardından devam edeceğinden formasyona İkili zirve formasyonu denir.

Şekil olarak M harfini andırdığından m formasyonu olarak da bilinmektedir. Bu formasyonun tepedeki noktaları aşağı yukarı aynı seviyelerdedirler.

İkili dip w formasyonu

İkili dip formasyonu ise, düşüş eğilimindeki fiyatın dip seviyeyi görüp müdahale ile birlikte önce zirve yaparak sonra da  bir dip oluşturmasıyla direnç noktasına kadar yükselmesidir. Grafikteki şekli ise İkili zirve formasyonunun tersi gibidir ve W harfini andırır.

Bu da 2 li dip formasyonu olarak nitelendirilir. Adından da anlaşılacağı üzere 2 kez dip görme durumu vardır tıpkı İkili zirve formasyonundaki iki kez zirve görülmesi gibi.

Kripto Stake etmek ne demek?

Analistler ikili tepe formasyonu ( yani m formasyonu ) için yukarı eğimli güçlü bir yükseliş trendinin sonuna yaklaşıldığına işaret olduğuna dikkat çekmektedirler. Bununla birlikte ilk zirveyi gördükten sonraki süreçte yeni yatırımcıların yeni bir yükseliş beklentisi ile piyasaya girmesiyle fiyatlar önceki tepeye tekrar ulaşır.

Yapılan teknik analizlere göre ancak buradaki satış önceki zirvedeki kadar sert olamayabilir. İkinci tepe de direnç noktası haline gelir.

Ikili dip formasyonundan sonra ne olur?

İkili dip formasyonu Boğa trendi sonrasındaki düşüşten faydalanarak yeni bir pozisyon almak isteyen yatırımcıların takip ettiği bir formasyondur. İkili dip formasyonunda ikinci zirve ilki kadar yüksek olmamakta ve fiyat ilk seviyeye çıkamaz.

Önemli not: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler sadece bilgilendirmek amaçlıdır asla yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.