En Yakın Finansçınız
BTC
$57,391.09
+5.54
ETH
$4,335.31
+6.52
LTC
$198.64
+4.6
DASH
$179.78
+0.88
XMR
$237.43
+4.62
NXT
$0.02
+1.77
ETC
$47.72
+3.38
DOGE
$0.21
+2.89
ZEC
$242.67
+2.6
BTS
$0.05
+4.12

Lazio Taraftar Token Satışta Lazio Fan Token Geleceği

0 6

Lazio Taraftar Tokenı Satışta

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, İtalyan futbol kulübü SS Lazio’nun forma sponsoru ile 30 milyon Euro’ya (35 milyon dolar) varan bir anlaşmayla spor taraftarı token alanına girdi. Sponsorluk, iki yılın üçte biri için isteğe bağlıdır.

Eşyasının aksine, takas edilemeyen jetonların (NFT’ler) aksine, hayran jetonları kripto para birimlerine benzer ve genellikle hayranların oylamaya katılımı gibi belirli bir “fayda değeri” sunar. Ancak Lazio’nun işlemine ilişkin detaylar henüz açıklanmadı.

Lazio fan token Binance

Lazio Başkanı Claudio Lotito, “Binance ile olan ortaklık, dijital varlığımızı genişletmemize ve dünyanın dört bir yanındaki hayranlar ve takipçilerle benzeri görülmemiş şekillerde bağlantı kurmamıza olanak sağlayacak” dedi.

Binance’i çeken şey, hayran tokenlerinin sıklıkla alınıp satılmasıdır. İşlem seviyesinin NFT seviyesinden daha yüksek olduğu iddia ediliyor. Örneğin CryptoSlam’e göre tüm NFT’ler son 30 günde oyunlarda, sanatta, avatarlarda ve sporda 2,6 milyar dolar kazandı, ancak bir veya iki istisna dışında tüm taraftar tokenlerinde %4,4’lük para kazanıldı, özellikle futbol kulüplerinde.

Lazio Token Kaç Tl?

Şimdiye kadar, hayran token endüstrisi Paris SaintGermain, F.C. tarafından işletilmektedir. Barcelona ve Manchester City gibi birçok tanınmış kulüple sözleşme imzalamış toplumlar tarafından yönetildi. Türkiye’nin Bitci’sine benzer başka oyuncular da var, ancak Binance’in katılımı sadece rekabetten daha fazlası.

Aralık 2020’de Socios, önemli bir müşteri tabanına sahip bir perakendeci olarak binance ile ortaklık kurdu. Bu, Binance’e ne kadar popüler olduklarını görmek için halkada bir yer verdi. Socios’un arkasındaki şirket Chiliz zengin ama Binance çok daha zengin. Daha dün, kendi blok zincirimiz Binance SmartChain’i tanıtmak için 1 milyar dolarlık bir fon başlattı.

Kripto borsalarından elde edilen devasa gelirler hariç tutulduğunda BinanceCoin’in piyasa değeri 77 milyar dolar. Bitcoin ve Ethereum’dan sonra üçüncü en değerli kripto para birimidir. Büyük bir rakip olmasının yanı sıra Socios, düzenleyicilerin dikkatini çekme potansiyeline sahiptir.

ABD düzenleyici kurumu SEC ‘e göre, çoğu kripto para birimi menkul kıymetlerdir. Taraftar jetonları, çoğu kripto para birimine kıyasla nispeten merkezidir ve bu da onları hak kazanma olasılıklarını daha da artırır. Özellikle, Socios’un birkaç tanınmış NBA ve NHL kulübüyle sözleşmeleri var, ancak eyalet ortakları şu anda jeton vermiyor.

Lazio Token Fiyat Tahmini

Binance ise dünyanın dört bir yanındaki düzenleyicilerin ilgi odağında. Bu, öncelikle çeşitli yargı alanlarında geri çekilen kripto para birimi türevlerinin sağlanmasından kaynaklanmaktadır. Binance, spor takımına çok para getirdiği için Binance’in girişi iyi bir haber olabilir. Ancak düzenleyicileri cezbederse, kötü haber olabilir veya olmayabilir.

İngiliz Oyun Komisyonu Cuma günü yaptığı açıklamada, NFT fantezi oyunu Sorare’yi araştırmaya başladığını duyurdu. Bu yılın başlarında, lisanslı platform Football Index, 124 milyon sterlinlik açık hisse ile çöktü. İş modeli, futbol borsasının yarısı kadardı. Taraftar markaları aynı değil ama düzenleyicilerin gözünde bazı benzerlikler olabilir.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.