POMEM Sınav Giriş Yeri Sorgulama. Pa.edu.tr 27. Dönem Sınavı Ne Zaman

POMEM Sınav Giriş Yeri Sorgulama. Pa.edu.tr 27. Dönem Sınavı Ne Zaman

0 39

POMEM sınav giriş yerleri açıklandı mı? Adaylar internet üzerinden sınav giriş yerlerini araştırmaya başladı. Bu yılı POMEM giriş sınavlarının nasıl yapılacağı merak ediliyor. 19 mayıs POMEM sınavları için www.pa.edu.tr internet sitesinden sınav yerleri açıklanacak. Her yıl mayıs ayında açıklanan sınav yerleri bu yıl korona virüs tedbirleri kapsamında gerçekleştirilecek. Peki sınav yerleri açıklandı mı detaylar haberimizde.

27. DÖNEM POMEM SINAV YERLERİ AÇIKLANDI MI?

Polis Akademisi Başkanlığı, 27. Dönem sınav yerlerini bildirdi. Fiziki yeterlilik sınavına katılacak adaylar için sınav yerleri ve tarihleri açıklandı. Polis Akademisi, ”27. Dönem POMEM Giriş Sınavı Fiziki Yeterlilik Aşamasına Katılacak Adayların Sınav Yeri ve Tarihleri” açıklamasında bulundu.

27.DÖNEM POMEM SINAV YERLERİ VE TARİHİ İÇİN TIKLAYINIZ

SINAV İÇERİĞİ NASIL OLACAK

Adaylar POMEM sınavlarına girmeden önce ön sağlık komisyonu tarafından ön sağlık kontrolünden geçirilir. POMEM’e giriş sınavları, fiziki yeterlilik sınavı ve mülakat sınavı şeklinde yapılır.

İnternet üzerinden ilan edilen yer ve tarihte adayların POMEM Giriş Sınavları yapılacaktır. Adayların ikamet illerine göre belirlenen sınav merkezleri ve sınav tarihleri kesinleşip internet üzerinden ilan edildikten sonra değiştirilemez. Hakkında “Polis Meslek Eğitim Merkezi Öğrenci Adayı Olamaz” kararı verilen adaylar, aynı başvuru dönemi içinde başka bir sınav komisyonuna başvuramazlar. Sınav komisyonu kararlarına itiraz edilemez.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.