Para kazanma yolları evde ( 8 kolay yöntem)

Para kazanma yolları evde ( 8 kolay yöntem)

0 39

Para kazanma yolları evde yapılacak 8 tane yöntemi sizler için paylaşıyoruz. Para kazanmak için illa bir iş yerine gidip akşama kadar orada çalışmanıza gerek yok. Eğer isterseniz işe gitmeden de evinizde para kazanabilirsiniz. Bu yöntemle elde edilen gelire “pasif gelir” denir. 

Para kazanma yolları evde

“Pasif gelir” için ana şey sağlam bir temel oluşturmaktır. Gelin birlikte işe gitmeden gelir kazanabileceğimiz yollarla tanışalım. Ayrıca yazımın sonunda paylaştığımız bayanlara evde para kazanma fikirleri videosunu da mutlaka izlemelisiniz.

İnternet üzerinden kurs oluşturmak

Evde çalışarak para kazanmanın ilk yöntemi olan kurs oluşturmak için öğretmen olmanıza gerek yok. Herhangi bir alanda bilginiz yüksekse bunu insanlarla paylaşarak hem onlara yardımcı olacak hem de kendiniz para kazanacaksınız. Bunun için yapmanız gereken tek şey iyi bildiğiniz alanla ilgili öğretici videolar çekerek, videoları Youtube, Udemy gibi platformlarda paylaşmaktır.

Bir web sitesi ve blog oluşturmak

Düşük maliyetle pasif gelir elde etmenin en iyi yolu bir web sitesi veya blog oluşturmaktır. Ama bu kolay bir iş değil. İyi bir web sitesine sahip olmak çok fazla iş ve zaman alır. Bir web sitesine sahip olduğunuzda, sitenizi her gün binlerce kişi ziyaret edecek. Bu, reklam ve satış yapmak için harika bir fırsat.

Stok sitelerine fotoğraf satmak

Para kazanma yolları evde başka bir yöntem ise Shutterstock ve iStockPhoto gibi popüler sitelere fotoğraf satmaktır. Ancak bunun için fotoğraf çekebilmeniz ve Photoshop CC gibi programlardan haberdar olmanız gerekiyor. Tabii bunun yanında kaliteli bir kameraya sahip olmak da önemli. Ayrıca imkanınız varsa fotoğraflarınızı sosyal ağlarda satarak da para kazanabilirsiniz.

Sosyal Medya influencer’i olmak

Social Media Influencer olmak için insanların ilgisini çekecek bir yetenek veya özellik bulmanız ve bu yolda  kendinizi geliştirmeniz gerekiyor. Yeterli sayıda takipçiye ulaştığınızda, reklam ve sponsorluk teklifleri gelir getirecektir. Hedef kitle ve popülerlik düzeyi bu gelirleri etkileyen temel unsurlardır.

Dropshipping

Dropshipping, Merriam-Webster sözlüğüne göre “toptancıdan müşteriye mal teslimi” anlamına gelir. Bu çalışmanın temeli, toptancı ile müşteri ilişkisi kurarak tüccar rolü oynamaktır. Güvenilir bir toptancı bulup ürünlerinizin reklamını başarıyla yaptıktan sonra para kazanmaya başlayabilirsiniz.

İçerik yazarak veya çevirerek

Kaleminiz güçlüyse yazı veya içerik yazarak para kazanabilirsiniz. Bugün bu yönde çok ciddi bir ihtiyaç var. Özellikle bazı platformlarda yazı yazmak için başvurarak ve içerik ihtiyaçlarını ilgi alanlarınıza ve bilgi alanlarınıza göre şekillendirerek para kazanabilirsiniz. Öte yandan yabancı dil bilginiz varsa online çevirmen olarak da para kazanabilirsiniz.

Emlak kiraya vermek

Bu yöntem gerçekten iyi ve evde yapabileceğiniz türden bir iş. Eğer paranız varsa bir emlak alarak onu kiraya vere bilirsiniz. Ancak yeterli paranız yoksa, o zaman evinizin bir odasını ve ya arabanız varsa arabanızı kiraya vere bilirsiniz. Bu sizin düzenli gelir elde etmenize yardımçı olacaktır.

Bir uygulama veya oyun oluşturun

Para kazanma yolları evde: Yeterli teknik bilgiye sahip değilseniz, uzmanların yardımıyla bir uygulama veya oyun oluşturabilirsiniz. Bu durumda asıl görev, henüz var olmayan bir uygulama fikrine sahip olmaktır. Bu, başarılı olmak için karmaşık ve çok işlevli bir uygulama oluşturmanız gerektiği anlamına gelmez. Örneğin, Flappy Bird’ün hikayesini ele alalım: Bu çok basit ama bağımlılık yapan popüler oyunun yaratıcısı, reklamlardan günde 50.000 dolar kazandı. İlgili videoları mutlaka izlemelisiniz. Farklı yöntemler ve püf noktalar yakalacaksınız.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.