En Yakın Finansçınız
BTC
$57,092.61
+0.2
ETH
$4,577.03
-1.21
LTC
$207.92
+0.01
DASH
$178.62
-0.8
XMR
$231.24
-2.72
NXT
$0.02
-3.38
ETC
$47.74
-1.16
DOGE
$0.21
-2.94
ZEC
$227.79
+3.27
BTS
$0.05
+0.57

Paribu Kullanıcıları Yüzde 100 Zarar Etti. Şirket Suçu Müşterilere Yıktı

0 0

Türkiye’nin en çok kullanılan kripto para borsası Paribu bugün çöktü ve yatırımcılar aldıkları token ve coinlerden yüzde yüz zarar etti.

Kripto para borsası Paribu alt yapı sorunlarını çözmeden hizmete başlaması müşterilerinin birikimlerine kaybetmesine sebep oldu. Gerekli sunucu ve ileti datalarında gerçekleşen yoğunluğu kaldıramayan sistemleri yüzünden binlerce kişi mağdur oldu. Daha önce alt yapı sorunu olan şirket, gerekli düzeltmeleri yapmayınca sosyal medyada Paribu şikayetleri yağdı.

Türkiye’de sadece Paribu üzerinden alınan bazı taraftar tokenleri müşterilerin sonu oldu. Bugün süper Lig’in en önemli haftasında Galatasaray taraftarı sadece Paribu üzerinden alınan #GAL tokenleri almak için işlem başlattı. Şampiyonluk haftasında 90 dakikalık alım satım hacmini kaldıramayan sunucular, GAL tokenlerin alındıktan sonra tekrar satılmasına izin vermedi ve düşüşlerde müşterilerin elinde kaldı.

Haber merkezlerimize gelen şikayetlere bakıldığında kullanıcılar Paribu hesapları üzerinden 180 liraya aldıkları GAL tokenleri cüzdanlarında göremediler. Destek ekipleriyle hiçbir şekilde iletişime geçilmeyince sosyal medyada Paribu’ya büyük tepki geldi. Şirket yoğunluk sebebiyle işlemlerin geçici olarak durdurulduğu söylese de inandırıcı gelmedi. Alınan tokenlerin TL cinsinden ödemesi hesaplardan alınmasında hiç bir problem yaşanmadı fakat yüksek fiyattan satmak istendiğinde ya cüzdanda görülmedi yada satışına Paribu tarafından izin verilmedi. token fiyatları düşünce Paribu sistemin kullanılmasına izin verdi ancak kullanıcılar yüzde yüz zarar etti.

Paribu kullanıcıların çoğu sosyal medya üzerinden şikayetçi olacağını belirtirken, Paribu iptal etiketiyle şirkete tepki gösterdiler. Yaşanan sıkıntının ardından şirket hiç bir açıklama yapmayarak müşterileri suçladı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.