En Yakın Finansçınız
BTC
$57,149.72
+5.21
ETH
$4,337.71
+6.22
LTC
$198.11
+4.31
DASH
$178.06
+2.11
XMR
$236.92
+2.4
NXT
$0.02
+1.58
ETC
$47.65
+3.61
DOGE
$0.22
+11.87
ZEC
$248.06
+7.65
BTS
$0.05
+2.16

Rehinsiz Taşıt kredisi nasıl alınır?

0 0

Rehinsiz Taşıt kredisi nasıl alınır? Eğer araç almak istiyor fakat yeterli miktarda nakit paraya sahip değilseniz taşıt kredisi çekebilirsiniz. Taşıt kredisi yalnızca sıfır araçlar için değil, ikinci el araçlar içinde şartları yerine getirdiğiniz takdirde verilir.

Bu şartlar tamamen bankadan bankaya göre farklılık gösterir. Bazı bankalar taşıt kredisi verirken bir miktarını nakit olarak bulundurmanızı ister. Geri kalan miktarı kullandırır.

Bu miktar ekonomik durumunuza ve mesleğimize göre değişiklik gösterir. Gelirinize göre bir ödeme planı oluşturulur ve taksit taksit bankaya borcunuzun ödenmesi için resmi evraklar imzalanır. Banka kendini garanti altına almak için çoğu zaman aracınıza rehin koyar. Olası bir batma durumunda ya da gelir durumunuz herhangi bir sebeple düştüğünde banka aracı sizden geri alır.

Kredi çekebilmek için kredi notu kaç olmalı? Kredi notunu yükseltmek için ne yapmalı?

Rehinli hacizli araç satışı nasıl yapılır?

Bankadan taşıt kredisi alırken imzaladığınız geri ödeme miktarını en az sürede ödemezseniz banka aracınıza el koyabilir. Bu işleme rehinli araç denir. Eğer borcunuzu ödemezseniz banka taşıtı satışı çıkartabilir. Dost atarak kredi borcunuzu içinden alır.

Kalan parayı ise size iade eder. Rehinli araç aldığınızda kredi süreciniz tamamen bitene kadar araç tam anlamıyla size ait değildir. Bankaya borcunuzu ödemediniz takdirde gerekli görüldüğü zaman aracı satma yetkisi bankadadır.

Rehinsiz Taşıt kredisi nasıl alınır
Rehinsiz Taşıt kredisi nasıl alınır

Rehinsiz Taşıt kredisi nasıl alınır?

Bazı durumlarda rehinsiz taşıt kredisi alan tüketiciler görülmüştür. Bunun için bankanın size güvenmesi gereklidir. Çalıştığınız bankanın size güvenmesi de kredi notunuzla belli olur. Kredi notu aslında olan geçmişiniz değerlendirilerek verilen puandır. Kredi notunu etkileyen faktörler kredi kartı ödemeleri, krediler, çek senet işlemleridir. Sorunlar yaşamınız kredi notunu düşürür.

Kimlik numarası ile kredi notu öğrenme SMS ile kredi notu nasıl öğrenilir?

Rehinsiz Taşıt kredisi için kredi notu öğrenme

Kredi notu düşük müşteriler bankalar tarafından güvenilmez görülür. Fakat tersi bir durumda, Kredi notunuz yüksekse bankalarla olmadan ses taşıt kredisini kolayca alabilirsiniz. Bilinmelidir ki bu her bankanın sağladığı bir kolaylık değildir.

Kredi notunuzu hesaplamak istiyorsanız hemen çalıştığınız bankanın internet sitesine girerek öğrenebilirsiniz. Banka internet sitelerinde yer alan hesaplama işlemi ile kredi notunuz ortaya çıkacaktır. Kredi notunuz yüksekse rehinsiz taşıt kredisi alabilirsiniz. Bundan sonraki işlem; gerekli evrakları bularak belgeleri hazırlamaktır.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.