En Yakın Finansçınız
BTC
$57,149.29
+4.78
ETH
$4,315.42
+5.26
LTC
$196.90
+3.5
DASH
$177.86
+1.66
XMR
$237.76
+3.69
NXT
$0.02
+1.17
ETC
$47.54
+3.04
DOGE
$0.20
+2.09
ZEC
$245.08
+3.92
BTS
$0.05
+2.54

Ripple (XRP) amacı nedir (Xrp coin yorum)

0 1
Ripple coin nedir? Ripple merkezi olan bir kripto para ve ödeme ağı sistemidir. Madenciliği ise yapılamayan Ripple coinin dolaşımdaki değerlerini şirket üretmektedir. Toplam Ripple coin miktarı 100 milyar adettir fakat piyasaya sürülen 40 milyar adettir. Bu farklı oluşumla ilgili Xrp try yorum başta olmak üzere bir çok detayı yazımızı sonuna kadar okuduğunuzda öğrenmiş olacaksınız.   

İçindekiler

Ripple (XRP) amacı nedir?

Ripple modern bir kripto para birimi olarak dikkat çekmektedir. Swift işlemlerinin yerini almak amacıyla kurulan bu sistem 2018 yılında XRP olarak işlem görmeye başlamış bir sistemdir. Çok düşük bir işlem ücreti karşılığında transfer edilmesi mümkün olmaktadır.

Günlük işlem hacmiyle birlikte en çok tercih edilen ilk 10 kripto para arasında yer almaktadır. 4 saniye içinde son derece düşük bir ücretle gönderilmesi mümkün olmaktadır. Ripple değerini depolayan birçok cüzdana sahip olan kişiler, özel adres kodlarına sahiptir. Bu şekilde kişi kendi cüzdanına para transferi işlemlerini yapmaya başlayabilir.

Hesabınızı doğruladıktan sonra istediğiniz adette Ripple alıp satmaya başlayabilirsiniz. Özellikle bireysel ve kurumsal hesap doğrulama işlemleri söz konusu olduğunda birçok kanıt sunarak hesabınızı doğrulamanız büyük önem taşıyacaktır.

[box type=”info” align=”aligncenter” class=”” width=””]Geleneksel finans sisteminden farklı transfer işlemlerinin gerçekleşmesini sağlayan bankalar kripto para birimi olarak Ripple kullanmaktadır.[/box]

Ripple güvenilir mi diye baktığımızda ise  birçok bankanın güvendiği bir kurumdur merkezi olmadan geliştirilen bir Blockchain değildir.

Ripple Nasıl Alınır?

Türkiye için BTC Türk üzerinden üye olarak banka hesabınıza istediğiniz miktarda Ripple alımı yapabilirsiniz. Piyasaya sürülen miktar ve günlük işlem hacmi olarak ilk 10 kripto para arasına girmeyi başarmıştır.

Çok sayıda cüzdan alternatifi bulunan bu sistemdeki kripto paraları farklı şekillerde piyasada takas edebilirsiniz. Madencilik yaparak elde edilen kripto paraları farklı kripto paralarla takas ederek kullanabilirsiniz.

Yeni bir alım için güvenli platformlar üzerinden işlemlerin gerçekleştirilmesi mümkün olmaktadır. Bitstamp, Kraken, Bitsane, Gatehub, Cex.io, Bitfinex ve Exmo gibi para birimleriyle değiştirilebilir.

BTC üzerinden değişik şekillerde gönderilip alınması mümkün olabilir. Özellikle uluslararası alanda kullanabileceğiniz kripto paralarla daha kolay para transferi işlemlerini yapabilirsiniz. XRP saklamak için kullanacağınız bu cüzdanlarla en az 20 XRP ödemesi yapmanız gerekecektir.

İşlem yapacağınız birçok durum için SSL sertifikasının aktif olmasına özen göstermelisiniz. Eğer daha önceden işlem yaptığınız site farklı bir siteyse Ripple almak için farklı yöntemler deneyebilirsiniz. Nakit olarak kullanmak istediğiniz borsalar için reel para tutarları havale ve EFT şeklinde gönderilecektir.

Ripple nasıl kullanılır diye bakacak olursak sanal cüzdan oluşturmak için kullanabileceğiniz bu sistemde kripto para takasları yapılmaktadır. Asimetrik şifrelemelerle birlikte işlemlerin her birini detaylı olarak inceleyebilirsiniz. Aynı anda aynı paraların kullanılmasının bu şekilde önüne geçilmesi mümkün olabilecektir.

Masaüstü, paper ve web cüzdan olmak üzere iki farklı cüzdan çeşidine sahip olan Ripple çeşitleri vardır. 7/24 havale işlemlerinin yapılması son derece önemlidir. Çünkü dijital platformlarda küresel ölçekte para gönderip almak mümkün olmaktadır.

Xrp try yorum

Ripple Piyasası

Ripple alım satım işlemleri için son derece önemli olan doğru platformlarda zaman geçirmek istediğinizde bu uygulamaları güvenle kullanmanız gerekecektir. Piyasadaki özel koşullardan yararlanmak istediğinizde her zaman hızlı bir şekilde işlem yapabileceğiniz piyasalarda zaman geçirebilirsiniz. Piyasalardaki alım satım işlerinde çözüm bulmak istediğinizde SSL sertifikalı sitelerden işlem yaptırmanız gerektiğini unutmayın.

Kripto para en güvenli nasıl saklanır?

XPR kripto para Avantajları 

Xrp alınır mı diye çokça soran yatırımcılar için kısaca avantajlarında da bahsetmek gerekir. 

• Ripple XPR kripto transferler esnasında çok düşük maliyet ve çok kısa sürede gönderim imkanına sahiptir.

• Piyasa değeri olarak en yüksek üçüncü kripto paradır. İşlem hacmi ise oldukça yüksektir. Bu sebeple bir çok borsada işlem görmektedir. Ayrıca bu durum kolay erişilir olmasını sağlamaktadır.

• Merkezi olmayan kripto paraların aksine, değeri kar eden bir şirkete bağlı olması Ripple coini diğerlerinden ayıran en önemli yanıdır.

• Xrp coin yorum olarak söylenebilecek belki de en önemli şey Ripple ın ödeme sistemlerine sahip şirketler ile  yapmış olduğu antlaşmaların nedeniyle değerinin artmasıdır diyebiliriz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.