SPK halka arz onay verdi, makarna devi borsaya geliyor

SPK halka arz onay verdi, makarna devi borsaya geliyor

0 39

Borsa İstanbul Başkan arz furyası devam ediyor. Son olarak Selva Gıda halka arz başvuru onayı aldı ve BİST yıldız Pazar için geri sayıma geçti.

ittifak Holding’in tüm hisselerine sahip olduğu Selva Gıda Türkiye ve dünyanın önemli makarna üreticilerinden birisi. Selva Gıda halka arzı sermaye artışı şeklinde yapılacak, peki Selva Gıda halka arzı ne zaman?

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) İttifak Holding’in tamamına sahip olduğu un ve makarna üreticisi Selva Gıda Sanayi’nin halka arzına onay verdi. SPK’nın dün akşam yayımlanan bültenine göre sermaye artırımı ve ortak satışı yöntemiyle yapılacak halka arzda 26 milyon hisse 3,06 liradan halka arz edilecek. Hisselerin tamamının satılması halinde 79,6 milyon lira büyüklükteki halka arzda şirketin %33’ü yatırımcılara satılmış olacak.

SPK onayı sonrası önümüzdeki günlerde borsa dışında talep toplamaya başlayacak. Ardından BİST ikinci piyasalarında işlem görmeye başlayacak. Resmî açıklama olmamasına rağmen Selva Gıda borsa kodu SLVA olarak açıklanması bekleniyor.

Aynı grup içerisinde İttifak Holding, Adese ve Selva Gıda bulunuyor. Üç şirket de Borsa İstanbul’da işlem görecek.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.