En Yakın Finansçınız
BTC
$57,092.61
+0.2
ETH
$4,577.03
-1.21
LTC
$207.92
+0.01
DASH
$178.62
-0.8
XMR
$231.24
-2.72
NXT
$0.02
-3.38
ETC
$47.74
-1.16
DOGE
$0.21
-2.94
ZEC
$227.79
+3.27
BTS
$0.05
+0.57

(XTZ) Tezos coin yorumu ve geleceği için önemli ipuçları

0 4

Tezos coin geleceği ile alakalı yorumları paylaşmadan önce yeni yatırımcılar için Tezos (XTZ) nedir, nasıl alınır sorularına değinelim. 

Tezos Coin ne zaman çıktı? Tezos (XTZ) 2014 yılında piyasaya sürülmüştür. Bitcoin ve Ethereum olarak 232 milyon dolarlık bir fon toplayan  Tezos Coin hangi ülkenin diye baktığımızda İsviçre merkezli Tezos Vakfı tarafından kurulduğu görüyoruz. Kendi kendini yönetebilen bir sistem olmasıyla dikkat çeken bu sistemde kurumun ortak çıkarları söz konusu olmaktadır.

Son derece akıllı bir sözleşme platformu olan ve birçok avantajlı sözleşme imkanı bulunan sistem dijital topluluklarda proje üretilmesi konusunda çözüm sağlamaktadır. Özellikle proje geliştirme konusunda başarılı sonuçlar alınmasını sağladığından ağlardaki sert çatallanmalar da ortadan kalkacaktır.

 Tezos (XTZ) Nasıl Alınır?

Türkiye’de Tezos (XTZ) Bitcoin ve Ethereum sisteminin aksine POS sistemiyle madencilik yapmaya imkan sağlamaktadır. Ciddi bir elektrik tüketimine neden olan sistemlerde yeterince Tezos olması durumunda madencilik için herhangi bir cihaza ya da elektriğe gerek yoktur. Bu yüzden tamamen sanal olarak yapılmaktadır.

Sanılanın aksine son derece kolay ve hızlı bir şekilde işlem yapılmasını sağlayan sistemde kolaylıkla satın alma işlemlerini gerçekleştirmeniz mümkün olmaktadır.

Tezos (XTZ) almak için farklı yöntemler diğer blok zincirlerine benzer bir çalışma sistemi söz konusudur. Çatallanmaya neden olmadan çalışan bu sistemde birçok çalışmanın teşvik edilmesi söz konusu olabilir. Geliştirmelerin topluluk tarafından onaylanmasının ardından birçok protokolün de geliştirilmesi amaçlanır.

Tezos ekosisteminde birçok avantaj elde etmek istediğinizde farklı ödül ve kampanyalar elde edebilirsiniz. Özellikle XTZ için ödül kazanma teşvikleri de vardır. Bu sayede teşviklerin gerçekleştirilmesi de mümkün olmaktadır.

Ravencoin madenciliği nedir, nasıl yapılır? ( Tüm önemli detaylar)

Tezos (XTZ) Nasıl Kullanılır?

Ağ protokolleri şeklinde çalıştırılan Tezos (XTZ) çeşitleri klasik madencilik değil fırınlama olarak bilinmektedir. Bu sistemin çalışılabilir olmasını etkileyen birçok detay vardır.

Haklarını fırıncılara devreden ve istenmeyen teminatların karşılanmasını sağlayan bu çalışmalarla birçok ödülün kazandırılması da söz konusu olmaktadır. BTC gibi platformlarda kolaylıkla bu sistemin ücret ödemeden transferl edilmesi mümkün olabilir.

Çeşitli eklentilerle hayata geçirilebilen Tezbox isimli cüzdanlar oldukça önemlidir. Bu cüzdanlar üzerinden işlemlerin yapılması söz konusu olabilir. Pos algoritması kullanılarak piyasaya sürülen ve al sat yöntemi kullanılarak kazanç elde etmeyi sağlayan blok zincirinde çok sayıda üretim mekanizmasının hayata geçirilmesi söz konusu olmaktadır.

Tezos coin yorum ve geleceği
Tezos coin yorum ve geleceği

Tezos (XTZ) Fiyatları

Tezos (XTZ) fiyatları 2.62 dolardan satışa sunulmaktadır. 2.62 dolardan işlem gören ve piyasadaki varlığı 2 milyar dolar olan kripto paralar 14.sırada yer almıştır.

Onlarca farklı kripto paradan biri olarak tercih edeceğiniz bu işlemler yerli borsaya Türk Lirası yatırılmasının ardından işleme açılmaya başlar. Böylece yeni bir hesap açıp satın alma işlemlerini gerçekleştirmeniz gerektiğinde pos işlemleri üzerinden alışverişlerinizi yapabilirsiniz.

Kimlik doğrulama işlemlerinin ardından birçok hesap doğrulama işleminin de başarıyla sonuçlanmasını sağlayacak seçimler yapabilirsiniz. Daha sonra kazançlarınızı farklı bankalara EFT ya da havale edebilirsiniz.

Ripple (XRP) amacı nedir (Xrp coin yorum)

(XTZ) Tezos Coin Geleceği Yorumları

Tezos Coin geleceği hakkında özellikle uzun vadeli yatırımlar için dikkat çekmektedir. Tezos Coine yatırım yapanlar tarafından hızlı işlem ile staking özelliğinin olmasını ve geniş kullanım alanına sahip olması sebebiyle de geleceğine olumlu yorumlar yapılmaktadır.

Tezos Coin gelecekte devletler tarafından özellikle siber suçlarda ve adli harcamalarda kullanılabileceği düşüncesi de hakim. Bunlara ek olarak sanat eserinin veya değerli varlıkların transferinde de tercih edilebilir.

Digital Coin Price tahminlerine baktığımızda  Tezos (XTZ) fiyatının  2022 yılında 5 doları geçebileceği  öngörülürken, 2023 yılında ise 6,37 dolara kadar yükselme ihtimalinden bahsediliyor. 2024 yılı için 7,93 dolar, k 2025 yılı içersinde de  9,69 dolara ulaşacağı öngörüsü mevcut.

Wallet Investor is , Tezos (XTZ) fiyatının, 1 yıl içerisinde 4 doları geçeceği ve 5 yıl içerisinde 10,144 dolara kadar yükselme ihtimalinin bulunduğunu söylemektedir.

Gov Capital, Tezos (XTZ) fiyatının, önümüzdeki ilk yıl için 5,300 dolardan 5 yıl içerisinde 19,692 dolara ulaşabileceğini ifade ediliyor.

[box type=”info” align=”aligncenter” class=”” width=””]Kripto para en güvenli nasıl saklanır?[/box]

Long Forecast ‘ın tahminlerine baktığımızda da Tezos (XTZ) coinin , 2021 yılının sonunda 3,37 dolar ile 4,31 dolar arasında yer bulacağını, 2025 yılında da  5,48 dolar ile 6,80 dolar arasında .olmasını normal karşılanacağını belirtmektedir.

Dünyada geniş yatırımcı kitlesine sahip olan Tezos Coin yatırım için tercih edilebilir ama unutmamak gerekir her yazımızda olduğu gibi okurlarımıza yatırım tavsiyesi vermiyor yalnızca bilgilendirme amaçlı yazılar paylaşıyoruz.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.